Di Canio sepsul staromódního Icardiho. Paříž je podle něj domov pro nedisciplinované hráče

Di Canio sepsul staromódního Icardiho. Paříž je podle něj domov pro nedisciplinované hráče

Ohledně bývalého kapitána Interu Maura Icardiho se toho v posledních týdnech napsalo tolik, že by to vydalo minimálně na novelu. Argentinský snajpr byl spojován s Realem, Juventusem, Monakem, Atlétikem i Neapolí, do kterého si ho přál Carlo Ancelotti.

V poslední přestupový den však zakotvil v PSG, které zo získalo na roční hostování s opcí na trvalý přestup, který může vyjít na 70 milionů eur. Debutovat může již v sobotním duelu proti Štrasburku.

Paolo Di Canio vzkázal Neapoli, ať nesmutní a přestup španělského veterána Fernanda Llorenteho pod Vesuv považuje za ještě lepší tah...

"Proč chtěl Carlo Ancelotti někoho takového jako Icardi, který se nedokázal za slova své manželky omluvit ani svým spoluhráčům? Carlo potřebuje vynalézavého útočníka jako Dries Mertens. Icardi skóruje jen tehdy, když se k němu míč dostane ze zadní části hřiště. Nemá nic, co by měl v sobě mít moderní útočník," pustil se jednapadesátiletý italský internacionál do nové posily Paříže.

"Jestli neskóruje, tak on týmu nikdy nepomůže. A to, že přestoupil do Paris Saint-Germain? Nedivím se. Tento klub je přirozeným domovem pro nedisciplinované fotbalisty," nebral si servítky webem sport.ski citovaný někdejší útočník s minulostí v Neapoli, Laziu, Juventusu, AC Milán, Celtiku nebo West Hamu United, který byl přitom sám známý svou velmi výbušnou povahou.

Ve svém proslovu pak Di Canio ještě jednou pochválil "Lvího krále", jenž přišel do Serie A jako volný hráč z Tottenhamu Hotspur. "Llorente je lepší než Icardi. Ukázal charakter, když s pokorou a odhodláním po tolika duelech na lavičce náhradníků využil zranění Harryho Kanea. Vepřesu s Mertensem a Insignem za sebou může i během posledních dvaceti minut změnit celý zápas," uzavřel na stránkách sport.sk italský držitel ceny FIFA Fair Play z roku 2001.