V Edenu jsou překvapení, jaký je Stanciu člověk. Vlček je z něj úplně nadšený...

V Edenu jsou překvapení, jaký je Stanciu člověk. Vlček je z něj úplně nadšený...

Šestadvacetiletý rumunský reprezentant Nicolae Stanciu dosud sehrál za Slavii šest ligových zápasů - třikrát byl v základu, třikrát přicházel do hry z lavičky náhradníků a během 284 minut poskytnutého času zaznamenal dvě branky.

Pakliže bude jeho vytížení v Edenu podobné, nebo ještě lepší, gólově by mohl překonat i svůj první půlrok ve Spartě, během něhož se střelecky prosadil hned šestkrát.

Slávistický asistent Jaroslav Köstl zastává názor, že by se to mohlo povést. Už jen proto, že do něj vršovický mistr investoval tolik prostředků. "Je to nevyhnutelná cesta. Takoví hráči přinesou něco navíc, něco, co na českém trhu není. Když si vezmeme Stancia, tak máme podobný typ fotbalisty, Pepu Hušbauera. A teď můžou hrát buď spolu, můžou se střídat, je to určitá variabilita do sestavy, kterou jsme v minulé sezoně tolik neměli. A co se týče nákupů za velké částky... my se samozřejmě snažíme myslet ekonomicky, aby náš přestup nebyl úlet. Ale u Nika to úlet není. Ve svém věku má ještě mnohonásobně větší hodnotu," uvedl v interview pro eurofotbal.cz blízký spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

O herních kvalitách bývalého hráče Al Ahlí, Anderlechtu či FCSB nepochybuje, ovšem vyzdvihuje i jeho lidskou stránku. "Stanciu je pan fotbalista, ohromně mě ale překvapilo, i jaký je jako člověk. Standa Vlček je z něj úplně nadšený. První je v kabině, poslední opouští, nosí bránu na tréninku, pořád se ptá, jestli není něco potřeba. Každého zdraví, chová se famózně," pokračoval na serveru eurofotbal.cz bývalý asistent ve Slovanu Liberec a Viktorii Žižkov.

Sešívaný tábor má navíc svou letní posilu, na kterou brzy v letenské Generali aréně v rámci zářijového derby čekají plyšové krysy, hadi a prasata, pořádně nastudovanou a ví, že nemusí hrát jen typickou desítku. "Viděli jsme fragmenty z Bukurešti nebo i reprezentace, kde předvedl leccos zajímavého. Nebyl to třeba celý zápas, byly to ale fragmenty, které nás zaujaly. Víme, kde má strop, a ten se z něj budeme snažit vymáčknout. Bude hrát ještě lépe, než hraje teď, o tom jsem přesvědčen, protože limit má ještě úplně někde jinde," uzavřel na stránkách eurofotbal.cz člen realizačního týmu aktuálního lídra Fortuna:ligy.