Sivok Dynamu věří: S hraním o záchranu to snad nebude tak horké

Sivok Dynamu věří: S hraním o záchranu to snad nebude tak horké

Aktuálně třináctý tým Fortuna:ligy z jihočeského Střeleckého ostrova má před sebou nedělní výjezd na půdu Baníku Ostrava. A už u toho může být i brzy šestatřicetiletý stoper Tomáš Sivok, na jehož "ano" čekalo vedení Dynama dlouhých osm kol.

S Budějovicemi totiž trénoval celé léto a zasáhl i do dvou přípravných duelů. Proč to trvalo tak dlouho? "Klidně bych to s Dynamem podepsal dřív, ale můj agent mi poradil, abych ještě počkal. Během července jsem odmítal nabídky, které nebyly zajímavé pro mě ani pro rodinu, a pak jsme čekali na ještě jeden klub ze Švýcarska. Měl se tam měnit majitel, ale po postupu do Evropské ligy zůstal ten původní. Takže zůstávám v Budějovicích," nechal se slyšet v interview pro iSport.cz někdejší střední obránce Besiktase či Sparty, jenž se na jihu země zavázal do léta příštího roku.

O tom, že by měl hrát v barvách ligového nováčka o záchranu v podprůměrném klubu, ale nechce ani slyšet. "S hraním o záchranu to snad nebude tak horké. Víte, v posledních letech dělám fotbal pro radost, práce mě pořád baví. Dál mám každé ráno chuť vstát a podstupovat galeje na trénincích, jako třeba teď o repre pauze. Nesnáším odfláknutou práci a podle toho se celou kariéru řídím. Těším se i na českou ligu, poctivě jsem ji sledoval. Dobře vím, že je po fyzické stránce dost náročná a že většina hráčů v sobě má zarputilost i taktiku," všiml si nový kolega Rabušice, Kladrubského a spol., jehož slova vyšla v Deníku Sport.

Může po velké pauze nastoupit již o víkendu? "Reálné to je. Záleží na našem inženýrovi Davidu Horejšovi, jak to vymyslí. Ostrý zápas jsem hrál naposledy 12. května, takže asi tušíte, co prožívám. Potřebuju na place znovu chytit prostor, v tréninku je to všechno jiné. Chvilku bude trvat, než se do toho znovu dostanu, ale pokud zůstanu zdravý, myslím, že to bude fajn," zůstal optimisticky naladěný bývalý reprezentant Česka, jehož vyjádření si lze přečíst na portálu isport.blesk.cz.