Drogba: Chelsea o mě v létě stála, ale moje vize je větší než pouhá role kouče

Drogba: Chelsea o mě v létě stála, ale moje vize je větší než pouhá role kouče

Bývalý africký kanonýr Didier Drogba připustil v rozhovoru pro francouzská média, že klidně mohl v létě usednout na lavičku londýnské Chelsea. Právě s Blues jej pojí bohatá minulost, ale on se rozhodl touto cestou nejít. Vedení poté oslovilo další bývalou klubovou ikonu Franka Lamparda. Proč se dříve obávaný střelec rozhodl nevrátit na Stamford Bridge?

Svým způsobem byl cestovatel, ale všude zanechal zřetelnou stopu. Fanoušci na Ostrovech jej milovali, ale přízni se těšil také třeba ve Francii, Turecku, Číně či severoamerické MLS. Nemalé množství kvalitních hráčů se po konci aktivní hráčské kariéry rozhodne vyzkoušet trenérskou dráhu, ale on ne.

„Chelsea mi dala možnost se vrátit do Londýna jako trenér. Samozřejmě jsem byl rád, že mě oslovili, ale být trenérem není pro mě. Jsem vůdcem a moje vize je větší než pouhá role kouče,“ přiznal Drogba, který chce své zkušenosti prodat především ve své rodné zemi a pomoci Pobřeží slonoviny na mezinárodní úrovni.

„Být trenérem není špatné, ale takový trenér má dopad jen na klub, který vede. Já chci mít dopad na celý národ. Mohl jsem se vrátit na Stamford Bridge, ale myslím, že skutečná výzva čekala tady v mé zemi. Pobřeží slonoviny má slavnou minulost a já věřím, že máme potenciál, který je třeba naplnit. Pak budeme opět patřit k nejlepším zemím v Africe, třeba i na světě. Vnímám tu pár kompetentních lidí, kteří to vidí jako já a chtějí mi pomoci,“ uzavřel Drogba svá slova nastínil jasně své plány, jakou cestou se hodlá v následujících letech vydat.