Sparta si veze ze Zlína tři body, Ostravě obstarali výhru Fillo a Diop

Reprezentační přestávka je za námi a fanoušci tuzemské nejvyšší soutěže se mohli těšit tento víkend na další ligové kolo, v pořadí již deváté. V pátečním předkole změřily síly Olomouc s Opavou a tým z Hané se nakonec radoval ze zisku tří bodů. O výhře rozhodly trefy Nešpora a Zahradníčka ve druhém poločase.

Na Andrově stadiónu se diváci dočkali branek až po změně stran. Již během první půle si Sigma vytvářela slibné šance, ale sítě prvně rozvlnil Nešpor v 56. minutě. Branka ale musela být konzultována s vidorozhodčím, protože postraní arbitr se domníval, že se jednalo o ofsajd. Opava se snažila vyrovnat, ale tím otevřela svůj defenzivní val, čehož využil Zahradníček, který navýšil náskok domácích.

Liberec přivítal na své půdě Teplice a oba týmy si nakonec body rozdělily. Hosty poslal do vedení již ve třetí minutě Mareš, ale o necelou čtvrthodinu později srovnal z penalty Potočný. Fanoušci se již ale další změny skóre nedočkali.

Mladá Boleslav potvrdila roli ofenzivně laděného celku proti Příbrami, kterou doma vypráskala 6:0. Dvě branky si připsali Komličenko, Mešanovič i Buchta. Úvodní trefu zaznamenal druhý jmenovaný v desáté minutě z penalty a po poločase již na tabuli svítil tříbrankový náskok pro středočeský klub. Demolice pak pokračovala i po změně stran.

Pražská Slavia se dobře naladila před svým prvním bojem v novém ročníku Ligy mistrů. V Edenu proti Slovácku otevřel skóre již v devatenácté minutě Hušbauer a o chvíli později náskok navýšil Coufal. Po změně stran upravil na konečných 3:0 Provod.

Pražská Sparta v neděli udeřila ve Zlíně hned v první dvacetiminutovce. Jako první se střelecky prosadil Benjamin Tetteh, kterého našel ve vápně Martin Frýdek. Africký útočník se prosadil až napodruhé a chybu lze přisoudit stoperu Azackijovi, který po prvním pokusu nedokázal odkopnout míč do bezpečí. O necelou čtvrthodinu později zvýšil náskok Guélor Kanga, který překonal bezmocného brankáře Dostála. Druhá půle branku nenabídla, a tak Sparta odjíždí ze Zlína s výhrou 2:0. Duel Karviné s Bohemians 1905 skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Ostravský Baník doma přivítal České Budějovice, které chtěly potvrdit, že nejsou mezi elitou náhodou. Svěřenci kouče Páníka však nalezli recept na jindy neprostupnou jihočeskou defenzivu a ve 43. minutě se prosadil Fillo. Krátce po změně stran náskok domácích pojistil Diop a v samotném závěru už jen snížil Rabušic na konečných 2:1.

Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0 (0:0)
Branky: 56. Nešpor, 82. Zahradníček. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Batík - Ardeleanu (video). ŽK: Houska - Mondek, Sus, Souček. Diváci: 3576.
Olomouc: Reichl - Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař (65. Zahradníček), Plšek, Houska, González (82. Texl), Falta - Nešpor (73. Greššák). Trenér: Radoslav Látal.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek - Souček (70. Manzia), Zavadil - Sus (60. Stáňa), Jursa, Mondek (85. Kuča) - Dedič. Trenér: Kopecký.

Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (1:1)
Branky: 17. Potočný z pen. - 3. P. Mareš. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: Potočný - Řezníček. Diváci: 3218.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Malinský (62. Pešek), Breite, Baluta (76. Musa), Karafiát, Potočný - Kuchta (54. Oscar). Trenér: Hoftych.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Čmovš, Shejbal, P. Mareš (50. Hyčka) - Žitný, Kodeš, Kučera, Moulis (79. Paradin) - Řezníček, Vyhnal (69. Jindráček). Trenér: Drsek.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)
Branky: 10. z pen. a 63. Mešanovič, 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komličenko. Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vlček. ŽK: Komličenko, Šeda, Fulnek - Dramé, Šimek, Soldát. Diváci: 2822.
M. Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (67. Pech), Fulnek - Bucha, Hubínek, Matějovský (76. Ewerton), Budínský - Mešanovič, Komličenko (79. Jiří Klíma). Trenér: Weber.
Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Polidar - Alvir, Voltr, Soldát, Kříž (46. Antwi), Zeman (46. Dramé) - Škoda (79. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Královec (video). ŽK: Hovorka - Petržela, Hofmann, Reinberk. Diváci: 13 789.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený - Traoré - Hora, Stanciu (78. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) - Milan Škoda (75. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Slovácko: Porcal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (56. Divíšek) - Havlík, Daníček - Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška (71. O. Šašinka) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 5. Tetteh, 19. Kanga z pen. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský - Berka (video). ŽK: Giorgadze, Folprecht, Džafič (všochni Zlín). Diváci: 5650.
Zlín: Dostál - Giorgadze (70. Bartošák), Buchta, Azackij - Čanturišvili, Folprecht, Jiráček, Mašek, Fantiš (84. Železník) - Poznar, Wágner (74. Džafič). Trenér: Csaplár.
Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka (72. Hancko), Frýdek - Hložek, Mandjeck, Kanga, Krejčí (78. Trávník), Plavšič - Tetteh (63. Kozák). Trenér: Jílek.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Marek - Blažej, Váňa. ŽK: Vukadinovič, Janečka, Hanousek, Krivák - Ugwu, Jindřišek. Diváci: 3623.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Krivák, Kouřil, Čonka - Hanousek - Ba Loua, Janečka (73. Smrž), Lingr (88. Petkov), Vukadinovič (58. Galuška) - Petráň. Trenér: Straka.
Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Havel, Jindřišek, Vacek (85. Rada), Podaný - Hronek (85. Nečas), Keita (46. Ugwu), Vodháněl. Trenér: Hašek.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2
Branky: 43. Kalvach, 66. Procházka (pen.), 72. Kopic - 26. Matoušek, 57. Holík
Sestava Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Procházka (78. Janošek) – Kopic, Hořava (86. Pernica), Kovařík – Krmenčík (82. Chorý)
Sestava Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob (86. Pilík) – Jovovič (72. Kratochvíl), Hübschman (81. Chramosta), Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal
Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Hock