Neymar: Je to smutné, ale teď vím, že každý domácí zápas pro mě bude jako bychom hráli venku

Neymar: Je to smutné, ale teď vím, že každý domácí zápas pro mě bude jako bychom hráli venku

Velmi rozporuplné dojmy si odnesl brazilský legionář ze svého prvního startu v novém ročníku Ligue 1. Nemar se dočkal od vlastních fanoušků hlasitého pískotu a bylo patrné, že jen tak nestráví jeho letní choutky PSG opustit. Byl to ale on, kdo utkání se Štrasburkem v nastaveném čase rozhodl parádní trefou.

V ochozech bylo živo, i když jejich oblíbený tým soupeře neválcoval. Fanoušci pařížského obra se zaměřili na Neymara, který měl v létě zaječí úmysly. A během jeho prvního soutěžního zápasu mu to dali pořádně sežrat. Parkem Princů se ozýval hlasitý pískot, objevovaly se transparenty s hanlivými slogany a bylo možné zaregistrovat i urážky ve španělštině. Právě do LaLigy měl brazilský útočník namířeno, ale nakonec se tak nestalo.

Příznivci PSG si to neodpustili, ačkoliv jim vedení pohrozilo sankcemi či zákazem vstupu na další domácí utkání. „Všichni vědí, že jsem chtěl odejít. Dal jsem to jasně najevo. Nebudu zabíhat do podrobností, protože by to poznamenalo další lidi. Zůstávám hráčem PSG a mým cílem je být šťastný na trávníku. Moje hlava je v PSG,“ pronesl Neymar před novináři a rozhodně nehledal alibi, jak by se fanouškům zalíbil.

„Je to smutné, ale teď vím, že každý domácí zápas pro mě bude jako bychom hráli venku. Fanoušci by měli fandit devadesát minut. To je důležitější než na hráče pískat. Stejná pusa, která na tebe píská, pak musí slavit tvoje góly. Oni celý zápas pískali a pak museli slavit,“ rýpnul si do všech, kterým zavřel ústa výstavní brankou, kterou utkání se Štrasburkem rozhodl o výhře pro svůj tým.