Lischka po svém debutu ve Spartě: Zápasy v ČFL za béčko se s tím nedají srovnávat

Lischka po svém debutu ve Spartě: Zápasy v ČFL za béčko se s tím nedají srovnávat

Měl před sebou velkou budoucnost, ale pak přišla operace srdce a návrat na hrací plochu byl v nedohlednu. Sparta i tak věřila v jeho schopnosti a z Jablonce jej přivedla. Po pár odehraných zápasech za B-tým konečně dostal šanci proti Zlínu a kouč Jílek ho postavil hned do základní sestavy. I když neodehrál celý zápas, mohl být s výsledkem svého týmu spokojený.

Sparta na horké a nevyzpytatelné půdě Zlína zvítězila 2:0 a zaznamenala tak první venkovní výhru v nové sezóně. David Lischka yl navíc fanoušky vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Za sebe musím říct, že to je krásný pocit, od operace jsem o tom snil. Uběhlo necelých devět měsíců a je to tu. Jsem nesmírně šťastný, že jsem dneska nastoupil. A že mě fanoušci zvolili hráčem utkání? Za prvé chci říct, že to ocenění patří celému týmu. Čekal nás ne úplně lehký soupeř, chtěli jsme tu vyhrát a udržet nulu vzadu. To se povedlo a za to jsme nesmírně šťastní,“ nechal se slyšet sparťanský debutant v rozhovoru pro klubové stránky.

Kouč Jílek udělal v defenzivní řadě hned tři změny, navíc dal mezi tyčemi šanci i Hečovi, který jindy jen z lavičky kryje záda Nitovi. Nově poskládána obranná řada udržela čisté konto, což může hráčům ze základní sestavy pomoci při dalším rozhodování trenéra, koho do utkání nasadit. „Ta nula je strašně důležitá. Se Semihem jsem odehrál nějaké přípravy, takže jsem si říkal, že to nebude problém. A to se potvrdilo,“ pokračoval Lischka na Sparta.cz.

Nakonec z hrací plochy odešel dvacet minut před koncem a sám připustil, že má ještě ve svém fyzickém fondu rezervy. „Před utkáním jsem nevěděl, co od toho čekat. Byl jsem hozený do zápasu a musel jsem to zvládnout. Byl jsem sám zvědavý, kolik vydržím. Zápasy v ČFL za béčko se s tím nedají srovnávat, to je úplně něco jiného. Snad to bude lepší zápas od zápasu. Za týden nás čeká derby, což bude moje první, takže se těším hodně, stejně jako všichni kluci v kabině,“ dodal talentovaný stoper.