Tenhle kádr má určitě na baráž, tvrdí žižkovský Březina. Proč upřednostnil Viktorii na úkor Dukly?

Tenhle kádr má určitě na baráž, tvrdí žižkovský Březina. Proč upřednostnil Viktorii na úkor Dukly?

Viktoria Žižkov o víkendu spadla ze třetího na páté místo druholigové tabulky. Mohlo za to její první zaváhání před domácím publikem a naopak premiérový tříbodový zisk hradeckých Votroků na cizí půdě.

Pod televizním vysílačem jsou však i tak rádi, že jsou sestupové vody po minulé hororové sezoně pryč a že se pražský tým pohybuje v horních patrech peletonu...

"Všichni v týmu cítíme, že na to letos máme. Tým je výborně poskládaný, od skvělého gólmana Švengera, po zkušeného Jardu Diviše v útoku. Druhá liga nemá po dlouhé době žádného vyloženého favorita. Je vyrovnaná. Každý může porazit každého. A tenhle kádr má určitě na baráž," troufá si dvaadvacetiletý obránce David Březina, jenž nechyběl v základní sestavě trenéra Haška ani v neděli.

Byť mohl odchovanec Sparty s minulostí ve Senici, Vlašimi a Táborsku v létě do Dukly na dejvickou Julisku, nakonec si vybral právě Žižkov. Proč? "Nabídek bylo dost, ale ve finále zbyly jen dvě. Viktoka a Dukla. Manažer mi řekl, ať si to rozmyslím sám. Že mi do toho nebude mluvit. A za mě rozhodl faktor Žižkov. Mám rád tlak, ukázat se. Raději chci dělat skok nahoru s klubem, který byl dole, než s tím, co je nahoře a klesnout. A pak ty žižkovské začátky zápasů v 10:15. Na každý dopolední zápas Viktorky přijde velké množství trenérů a pozorovatelů odevšad, protože normálně se hraje třeba v pět odpoledne. Otevírá se netušená možnost ukázat se všem, co na utkání přišli, aby viděli jiné hráče. Proč toho nevyužít," doplnil v klubovém zpravodaji zadák s dvacítkou na zádech.

V příštím kole se jeho Viktoria představí na hřišti Třinec a na přelomu září a října sehraje dva domácí duely za sebou s Jihlavou a Vyšehradem.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.