Trenér Bohemians 1905 nehanil ani své, ani karvinské hráče. Za nudu mohlo něco jiného...

Trenér Bohemians 1905 nehanil ani své, ani karvinské hráče. Za nudu mohlo něco jiného...

Vršovičtí Klokani si na hřišti čtrnácté Karviné připsali nepříliš atraktivní bezgólovou remízu, po které zůstali v tabulce na průběžné deváté pozici.

Hlavní kouč Bohemians 1905 Marti Hašek po závěrečném hvizdu uvedl, že je skóre 0:0 logickým vyústěním dění na trávníku, protože na sebe narazily vyrovnané týmy, které se snažily pozorně bránit.

Největší kritiku od něj schytala hrací plocha. "Na každý zápas se připravujeme podobně a naše požadavky na způsob hry se výrazně nemění. Potřebujeme hráčům vytvořit základní podmínky pro to, aby mohli hrát rychle a nahrát si. K rychlému fotbalu je potřeba mít nakropené hřiště. Považuji to za zásadní věc, neboť na suchém hřišti se nikdy nebude hrát rychlý fotbal, většinou nebude ani dobrý. Na průběhu hry se společně s hráči podílela i suchá tráva. Odehráli jsme osm utkání, v nichž se hrál velmi koukatelný fotbal. Stejně jsme chtěli hrát i v Karviné. Na suchém hřišti se takovým stylem hrát nedá," postěžoval si na webu bohemians.cz někdejší kormidelník Sparty, Pardubic či Vlašimi.

Šéf vršovické lavičky věří, že by jeho slova mohla dopadnout na úrodnou půdu. "Snad se najde někdo kompetentní, kdo mé logické přání vyslyší. Budu se opakovat. Hokejisté mají hladký led před rozbruslením, ale i před jednotlivými třetinami. My se rozcvičovali na kompletně suchém trávníku, které bylo pokropeno po rozcvičce jen zčásti. Za patnáct minut vyschne a hraje se na úplně suchém hřišti. Pak se hází vina na trenéry a hráče. Zastanu se jich, protože na takovém hřišti se hrát nedá. Míč se zadrhává pod nohou, jezdí pomalu, hráči potřebují více dotyků, oční kontakt s míčem. Když se hraje ve vysokém nasazení, tak vzniká souboj za soubojem. Na pokropeném hřišti hráč jen hráč klepne do míče a dá přihrávku. Na suchém musí vyhodnocovat, jestli ji vůbec dá. Musí ten míč hodně utáhnout. Pokud ho netrefí přímo do těžiště, tak najednou začne skákat. Příjemce balonu tak akorát zašije. Místo rozehrávky stoperů do záložníků si obránce situaci vyhodnotí, dá míč zpět ke gólmanovi, po jehož nákopu následuje další souboj," pokračoval šéf Pokorného, Vacka, Rady, Puškáče či Havla, jehož slova lze najít na stránkách bohemians.cz.

Klub, v němž trénuje František Straka, však Hašek za viníka ztráty neoznačil. "Nechci, aby to znělo jako výmluva na náš výkon, nebo hanění pořadatelského klubu," uzavřel mladší bratr hokejové legendy Dominika Haška, jehož soubor čeká již dvacátý zářijový den střet s Fastavem Zlín.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.