Výzva klubům: Vadí vám stav ve FAČR? Zahrajte sudím bago! Ti v Opočně nevěděli, která bije

Výzva klubům: Vadí vám stav ve FAČR? Zahrajte sudím bago! Ti v Opočně nevěděli, která bije
KOMENTÁŘ

V nedělním utkání 6. kola krajské I.B třídy Královéhradeckého kraje mezi týmy Spartaku Opočno a SK Přepychy (5:2) došlo k netradičnímu zahájení zápasu.Obě mužstva se po zahájení duelu hlavním rozhodčím Lukášem Nožkou sešla na středovém kruhu a zahrála si klasické „báčko“.

Všichni tři sudí byli zmatení a ani jeden z nich nevěděl, která bije a co má dělat. Hlavní Nožka se odběhl poradit s pomezním Hlaváčem a poté zápas přerušil (viz video). K údivu všech však ani on sám nevědělz jakého důvodu. Hra byla normálně zahájena, proto měl následovat míč rozhodčího. Trošku nelogické bylo, že nechal hru znovu zahájit výkopem mužstva Přepych.

Během „báčka“ byli diváci informováni, proč se tento netradiční začátek utkání koná (viz „Prohlášení“ níže).

Ještě dlouho po zápase studovali rozhodčí společně s delegátem soutěžní řád, ale žádnou oporu v něm najít nemohli, protože ani jeden tým neporušil nic, za co by měl být potrestán.

Ale víte, jak to v českém fotbale chodí.

Pokud ovšem Královéhradecký krajský fotbalový svaz chtít oba týmy nějak trestat, bude to jen další výsměch všem, kteří to s fotbalem myslí dobře. A sami bývalí rozhodčí, dnes členové KFS, jen potvrdí vše, na co upozornily oba týmy: že tady existuje jen jeden proud a vlastní názory se nenosí.

VÝZVA KLUBŮM VE FAČR

Spartak Opočno a SK Přepychy předávají tuto pomyslnou štafetu dalším týmům, které se nebojí. Z Čech a Moravy, od okresních až po republikové soutěže.

PŘIDÁTE SE?

Fota nebo videa zasílejte na e-mail: sport@orlickytydenik.cz
Příspěvky budou průběžně publikovány jak v tištěném, tak internetovém vydání a na Facebooku.

PROHLÁŠENÍ SPARTAKU OPOČNO A SK PŘEPYCHY

Vážení fotbaloví fanoušci!

„Oba oddíly –  Spartak Opočno a SK Přepychy – tímto tradičním ‚báčkem‘ dávají symbolicky najevo svou nespokojenost s dlouhodobým stavem českého fotbalu. Především personálním obsazením na všech úrovních FAČR - od okresních přes krajské fotbalové svazy až po samotné vedení FAČR, v nichž působí bývalí rozhodčí, kteří svým konáním, loajálností a poslušností vůči panu R.B. jsou spoluzodpovědní za atmosféru a systém nastavený v našem nejpopulárnějším sportu a k jeho zlepšení a progresu rozhodně nepřispívají.

Obě mužstva předávají štafetu ostatním týmům po celém Česku, které mají podobný názor a nestydí se za něj, aby ve svých příštích utkáních podobným způsobem podpořili tuto aktivitu pod heslem:

‚Fotbal není FAČRu, fotbal je NÁŠ sport!‘

Děkujeme.  Děkujeme také vám, naši fanoušci.“

Servery efotbal.cz a hattrick.cz budou štafetovou akci sledovat a pokud i jiné kluby uskuteční v příštích zápasech svá „protestní báčka“, nechť zašlou videa z nich i na tyto adresy:

prochazka@hattrick.cz a sluzba@efotbal.cz