Začíná Liga mistrů, chtějí vyhrát jak Ronaldo s Juventusem, tak Lewandowski s Bayernem!

Začíná Liga mistrů, chtějí vyhrát jak Ronaldo s Juventusem, tak Lewandowski s Bayernem!

V úterý 17. září 2019 startuje nový ročník Ligy mistrů. Tu chtějí konečně vyhrát i kanonýři a největší hvězdy italské Serie A i německé bundesligy, tedy Portugalec Cristiano Ronaldo, tentokrát s Juventusem Turín, a Polák Robert Lewandowski s Bayernem Mnichov.

Italská Serie A sice stála v posledních letech tak trochu ve stínu anglické Premier League, španělské La Ligy i německé bunsedligy, to se ovšem s loňským příchodem Cristiana Ronalda do Juventusu Turín zásadně změnilo. Ronaldo a spol. už v dubnu 2019 po výhře nad Fiorentinu (2:1) vybojovali osmý titul v italské Sérii A v řadě. Překonali tak rekord Oympique Lyon, jemuž to předtím podařilo sedmkrát ve francouzské Ligue 1.

Zisk tzv.  Scudetta byl speciální i pro největší hvězdu „Staré dámy“ Cristiana Ronalda. Již čtyřiatřicetiletý portugalský útočník se totiž stal prvním hráčem v historii, který získal titul v nejvyšší soutěži v Anglii, Španělsku i v Itálii.

„Byla to dobrá první sezona, dobře jsem se v Serii A přizpůsobil. Vybojovali jsme titul i Superpohár, což není snadné,“ konstatoval Cristiano Ronaldo, který ovšem v duchu jistě čekal víc. Třeba triumf v Italském poháru (Lazio Řím) a hlavně v Lize mistrů (Liverpool).

„Poté, co jsem vyhrál ligu v Anglii a Španělsku, mohu nyní říct, že se mi to podařilo i v Itálii. Bylo to pro mě velice moc důležité. Jsem velmi šťastný,“ dodal slavný portugalský internacionál.  „Byl to úspěšný rok. Nemůžete vyhrávat všechno. Cítili jsme, že můžeme udělat víc, chtěli jsme vyhrát Ligu mistrů, ale to může pouze jeden tým. V sezoně 2019/2020 tu ale bude nová nepopsaná stránka a jak my, tak fanoušci budeme chtít Champions League vyhrát. Je to důležitá trofej, ale je nesmírně těžké se k jejímu zisku dostat. V Juventusu je skvělá parta lidí, a tak věřím, že i příští sezona bude skvělá. Zůstanu tu na tisíc procent,“ ujistil všechny Ronaldo.

Pan Nepostradatelný do Realu už nepůjde

Přestože jeho hodnota za poslední rok klesla o třetinu na současných 65 milionů eur, je polský reprezentant Robert Lewandowski pro Bayern Mnichov Panem Nepostradatelným. A potvrdil to hned v prvním kole nového ročníku bundesligy, když dvěma trefami zachránil svému klubu remízu 2:2s Herthou Berlín. Bayern, do kterého přišel před pěti roky zadarmo po konci smlouvy v Borussii Dortmund, už mu zřejmě zůstane souzený do konce špičkovéprofikariéry, těžko se dá očekávat, že by krátce po jeho 31. narozeninách po něm sáhl nějaký jiný obr.

Vysněného přestupu do Realu Madrid se tak už Lewandowski pravděpodobně nedočká, proto se soustředí na klub. Nyní už zase svého srdce, ale ještě před rokem to tak nebylo. Chtěl odejít,skoro za každou cenu, protože se mu nelíbilo, jak je vedení nepodpořilo při poklesu výkonností a střetech s fanoušky.

Zažehnaný rozvod zazažehl novou jiskru ve vztahu a ta se projevila po skončení minulého ročníku bundesligy. Bayern v něm v posledním kole urval rekordní 29. titul, sedmý v řadě, ale...

„Je potřeba, aby se kádr posílil, aby přišli pořádníhráči a Bayern byl opět mezinárodně konkurenceschopný,“ pravil Lewandowski a se stejným požadavkem zamířil za vedením klubu.

Ano, smysl to má jediný, vyhrátLigu mistrů. Trofej z ní Bayern získal naposledy rok před příchodem Lewandowského a Robert by si před koncem kariéry velmi přál pozvednout na hlavu onen ušatý pohár.

VÍCE O CRISTIANU RONALDOVI A ROBERTU LEWANDOWSKÉM, JAKOŽ I O VŠEM PODSTATNÉM O TOP 5 ZAHRANIČNÍCH LIGÁCH – ANGLICKÉ PREMIER LEAGUE, ŠPANĚLSKÉ LA LIZE, ITALSKÉ SERII A, NĚMECKÉ BUNDESLIZE A FRANCOUZSKÉ LIGUE 1 – SE DOZVÍTE V MANUÁLU KAŽDÉHO SPRÁVNÉHO FANOUŠKA, TEDY VE SPECIÁLU MAGAZÍNU HATTRICK „TOP LIGY 2019/2020“, KTERÝ JE PRÁVĚ V TĚCHTO DNECH NA TRHU!