Conte: Slavia může být překvapením skupiny. Je na tom výborně fyzicky a má silné hráče

Conte: Slavia může být překvapením skupiny. Je na tom výborně fyzicky a má silné hráče

Slovutný Inter Milán, jehož konto zdobí osmnáct pohárů pro vítěze Serie A, začal nový soutěžní ročník italské ligy skvěle a po třech kolech vede tabulku bez "ztráty kytičky".

Ve vítězné šňůře by Nerazzurri ze stadionu Giuseppe Meazzy rádi pokračovali také proti českému šampionovi, na kterého se připravují v tréninkovém centru v obci Appiano Gentile, která leží severozápadně od Milána.

Právě tam proběhla i předzápasová tisková konference, na které nejvíce hovořil nový stratég Interu Antonio Conte, od něhož si čínští vlastníci ze společnosti Suning hodně slibují.

A jak hovořil někdejší kormidelník Juventusu Turín, italské reprezentace či Chelsea o Slavii? Velice kladně a s respektem. "Slavia může být v naší skupině překvapením," pronesl nadřízený Lukaka, Sáncheze, Godína a spol., jehož hráče ještě čekají v natřískané společnosti Dortmund s Barcelonou.

A svůj názor o pražských hostech lehce rozvedl. "Musíme být pozorní, protože Slavia už v minulé sezoně v Evropě ukázala, že má velkou sílu. Vyřadila plno výborných soupeřů," připomněl vyřazení Sevilly šéf Internacionale.

A jaký bude účerní večer v Miláně? "Náročný. Slávisté jsou na tom výborně fyzicky, mají silné hráče. A my budeme muset odevzdat maximum. Jsou podobně jako Udine, s kterým jsme teď hráli. Mají rychlá křídla, jsou silní v obraně. Dostali v sezoně jen dva góly. Mají vítěznou mentalitu a správný přístup k fotbalu. Přijeli sem vyhrát, máme k nim respekt, ale my potřebujeme hrát svou hru," uzavřel padesátiletý odborník, jenž začal trenérskou kariéru před třinácti lety ve skromném Arezzu a do velkoklubů se dostal až přes působení v Bari, Atalantě a Sieně.