Ve Spartě nechtěný Karavajev je v Lize mistrů: Restartoval jsem kariéru, někdy se musím štípnout, abych se ujistil, že je to pravda

Ve Spartě nechtěný Karavajev je v Lize mistrů: Restartoval jsem kariéru, někdy se musím štípnout, abych se ujistil, že je to pravda

Některé kroky Sparty se zdají být zvenčí nepochopitelné. Například to, že přestala počítat s nyní čtyřiadvacetiletým ruským bekem Vjačeslavem Karavajevem.

Bývalý zadák Dukly či Jablonce zářil po svém odchodu v nizozemské Eredivisii ve Vitesse Arnhem a nyní se po boku Branislava Ivanoviče a spol. snaží prorazit v Zenitu Petrohrad, který hraje základní skupinu Ligy mistrů.

"Restartoval jsem kariéru. Někdy se musím štípnout, abych se ujistil, že je to pravda," uvedl webem idnes.cz citovaný obránce, jehož si petrohradský velkoklub přivedl v září za 8 milionů eur a podepsal s ním čtyřletý kontrakt až do června 2023.

Byť ho svého času hodil přes sparťanskou palubu Andrea Stramaccioni, na letenské "S" žádná nelichotivá slova neháže. "Nechci mluvit o trenérovi a stěžovat si. Vždycky mluvím jen sám o sobě. A když jsem nehrál, tak jsem asi dělal něco špatně. Někdy jste pro trenéra dobrý a pro jiný typ trenéra ne. Možná jsem ve Spartě byl skutečně špatný nebo nevyužitelný pro systém, který chtěl trenér hrát. Prostě to tehdy tak bylo. Pro mě je důležité, co se děje teď, minulost neřeším. Ve Spartě jsem prožil i skvělé časy. Pak se situace vyvinula tak, že jsem prostě hledal klub, ve kterém budu hrát. Naštěstí jsem ho našel. Kdo mě zná, tak ví, že vždycky pracuju pro tým. Myslím, že to v Arnhemu rychle poznali, a všechno se v dobré obrátilo," pokračoval na webu idnes.cz Karavajev, jehož místo na Letné převzal Ondřej Zahustel.

Jeho nynější pohodu potvrdil i agent Viktor Kolář. "Sláva je maximálně spokojený. Zenit je ruský gigant. Zázemí i péče o hráče, to všechno je špička. K tomu je doma, takže mu odpadly problémy s adaptací na nové prostředí. Celou jeho kariéru jsme pečlivě zvažovali každý jeho krok a myslím, že se nám to daří. Zenit hraje pravidelně o ruský titul, je v Lize mistrů. Navíc o Slávu hodně stál, což dokazuje i částka, kterou do něj investoval," uzavřel manažer ze společnosti Sport Invest, jehož vyjádření vyšlo na stránkách idnes.cz.

Za tým trenéra Sergeje Semaka, který je nyní v rueské Premier League na průběžné druhé pozici se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Krasnodar, si poprvé zahrál před pár dny proti Arsenalu Tula jako náhradník. Větší minutáž by pro něj mohla přijít již v úterním duelu LM na půdě Olympique Lyon.