Dostávám se pomalu do formy a pohody, cítím se skvěle, vzkazuje Tudorovi Barák

Dostávám se pomalu do formy a pohody, cítím se skvěle, vzkazuje Tudorovi Barák

Uzdravený záložník Antonín Barák, jehož kariéru přibrzdilo dlouhodobé zranění, si po skoro jedenácti měsících vynucené přestávky znovu zahrál Serii A.

Chorvatský trenér Udinese Igor Tudor ho poslal v Miláně proti Interu na hřiště v sedmdesáté minutě, těsně prohru s favoritem však neodvrátil ani on.

"Zápas s Interem na San Siru je pro mě nejhezčím v celé sezoně. V sobotu přišlo 65 tisíc lidí, byla nádherná atmosféra, jako vždycky. Po letních příchodech trenéra Conteho a hvězd Lukaka, Godína a Sáncheze jsou fanoušci v očekávání. Myslím, že slávisty čeká nádherné utkání, navíc na neskutečném trávníku. Na San Siru a na Juventusu mají nejlepší v Itálii. Kdo zkazí na Interu balon, musí být dřevák," usmíval se v interview pro sport.cz bývalý hráč Příbrami, Vlašimi a Slavie.

Jak si svůj comeback v nejvyšší italské soutěži čtyřiadvacetiletý technik užil? "Naposledy jsem sice hrál na Vánoce, ale to už jsem byl zraněný. Počítám si návrat od konce října, což je skoro 11 měsíců. Dostávám se pomalu do formy, do pohody, cítím se skvěle. Byl jsem moc rád, že mi dal trenér příležitost. Jen tak dál. Moje další šance určitě přijdou," uzavřel vytáhlý středopolař, jehož slova nabídl portál sport.cz.

V sobotu 21. září se sedmnácté Udinese představí před vlastním publikem proti lépe postavené Brescii, jejíž trikot oblékají Jaromír Zmrhal a Aleš Matějů. Spoluhráč o pět let mladšího mládežnického reprezentanta Jana Kubaly, jenž se pokouší prorazit v celku Udinese Primavera, doufá, že si zahraje o něco více, než jen posledních dvacet minut.