Bojujeme proti něčemu, co možná ani nejde, tvrdí povýšený Grygera a se Ševci chce být ve středu tabulky

Bojujeme proti něčemu, co možná ani nejde, tvrdí povýšený Grygera a se Ševci chce být ve středu tabulky

Nově povýšený generální manažer aktuálně dvanáctých zlínských Ševců Zdeněk Grygera sáhl k posilování také v průběhu nedávné reprezentační přestávky, když přivedl svému kouči Josefu Csaplárovi Wágnera, Folprechta i Giorgadzeho.

"Jsem rád, že se nám povedlo, co se povedlo. Jsme spokojení. Wágner i Folprecht jsou zkušení kluci, kteří už mají něco odehráno, a to by měly být posily. Giorgadze nabízí parametry, ale v herní činnosti zatím není. Jsem i rád, že dva naši kluci odešli na hostování, protože herní vytížení je pro Ondru Bača a Patrika Slaměnu důležité. Jsme tedy rádi, že budou hrát pravidelně," pronesl na webu fcfastavzlin.cz moravský funkcionář.

Byť má Zlín v nynějším kádru hodně mladých odchovanců, což není špatná vizitka, šanci dostávají jiní. "Soutěž je velmi silová, náročná a pro kluky je těžké se přizpůsobit. Mysleli jsme si, že někteří kluci mohou jít ihned z dorostu nebo juniorky do prvního týmu a začít hrát. Některým je však potřeba poskytnout více prostoru a času na adaptaci, sbírání herních zkušeností atd. MSFL má svou kvalitu, ale přesto preferujeme plynulý přechod do nejvyšší soutěže prostřednictvím druhé ligy," pokračoval zlínský představitel, jemuž se lehce změnily úkoly...

"Částečně jsem se odklonil od A týmu. Partnery jsou pro mě samozřejmě dále majitel, ředitel klubu, trenér A týmu i šéftrenér mládeže, se kterým daleko častěji komunikujeme o mládeži a infrastruktuře. Zkrátka jedná se o menší odstup od prvního týmu, což je však logické. Dennodenní chod by měl zastávat realizační tým. Já mám pak určité rozhodovací pravomoce, za kterými si musím stát a obhájit si je. Jelikož jsem si tady už něčím prošel, tak tlak cítím čím dál menší. Možná ho lépe vstřebávám. Co si pamatuji, tak první roky, kdy jsem to strašně prožíval, ten tlak jsem si moc bral. Dnes už jsem více nad věcí, i z té pozice generálního. Úspěch chce každý a každý prohraný zápas mě trápil. Vždy se snažím hledat nějakou úspěšnou cestu, aby klub byl znova v lepších číslech a měl větší úspěchy. Samozřejmě jsem realista a na druhou stranu víme, co si můžeme dovolit a kde se můžeme pohybovat a jaké máme prostředky. Když se podíváme na naši českou fotbalovou špici, můžeme vidět ten ekonomický rozdíl. Bojujeme tedy proti něčemu, co možná ani nejde," posteskl si bývalý zadák Drnovic, Sparty, Juventusu, Ajaxu či Fulhamu, jehož slova nabídl web fcfastavzlin.cz.

Čemu přičítá nepříliš povedený start do nového ročníku Fortuna:ligy, v jehož desátém kole se celek představí v Ďolíčku proti Klokanům? "Neřekl bych, že se úplně nepovedl. První kolo jsme odehráli se Slavií, kde jsme sehráli velice dobré utkání. Chyběly tomu jen góly a být úspěšnější. Nezasloužili jsme si prohrát. Nový trenér, noví hráči. Může si to sedat. Zvládli jsme tři zápasy. Po Opavě jsme si mysleli, že to může být lepší, a poslední dva zápasy jsme nezvládli, což nás mrzí a samozřejmě je možná i lepší, že to víme před koncem přestupového období. Nyní budeme chtít nastartovat druhou část lépe a být bodově lepší," doplnil na stránkách fcfastavzlin.cz nadřízený Jiráčka, Poznara, Železníka a spol.

Byť byla na startu ročníku cílem první šestka, nyní to nevypadá ani na první polovinu tabulky. "Na cíle jsem opatrný. Víme, jak se sezony vyvíjejí a česká liga je náročná. Liga je vyrovnaná, což je vidět i na vývoji tabulky. Dvakrát vyhrajete a počítá se s vámi nahoře, dvakrát prohrajete a už se s vámi zase počítá dolů. Já tam pořád vidím, že prostřední skupina by pro nás měla být základ. První šestice by už byla něco navíc. Když to řeknu objektivně, tak to dnes vidím na střed tabulky. Ale to vše bude záležet na dalším vývoji a jak se týmu povede," nechal se slyšet Grygera, jehož soubor pojede ve třetím kole MOL Cpu do druholigového Varnsdorfu.