V Ajaxu z odchodu opor nesmutní. Naopak se těší na nové

V Ajaxu z odchodu opor nesmutní. Naopak se těší na nové

Velkou obměnou kádru prošel po loňské veleúspěšné sezoně nizozemský Ajax. Amsterdamskou arénu opustily mimo jiné i dvě klíčové opory. Kapitán týmu devatenáctiletý Matthijs de Ligt a záložník Frankie de Jong. Jak to bez nich tým zvládá? Podle Dušana Tadiče si s tím poradí.

Pochopitelně ztráta tak dvou kvalitních borců je velkým oslabením, nebude však kritickým. Věří Tadič. Zatímco De Jong už v zimě podepsal smlouvu s Barcelonou, De Ligt si to do Juventusu namířil až v létě.

„Nejsme smutní z toho, že odešli. Budeme je pochopitelně postrádat, ale musíme jít dál. Ajax čekají další výzvy a šanci tak dostanou jiní hráči. Oba odešli do velkých klubů, což nikoho nepřekvapilo. Pro nás je dobře, že máme spoustu talentů, kteří je mohou nahradit a nyní k tomu budou mít příležitost,“ řekl Tadič.

„Již v minulosti Ajax prodával hráče za velké peníze. Tak to v Nizozemsku chodí. Odpovědnost je na mladících, aby ukázali, že na to mají,“ pokračovala ofenzivní opora loňského semifinalisty Ligy mistrů.

V uplynulém ročníku dal srbský reprezentant 38 branek a angažmá v Eredivisie si nemůže vynachválit. Přitom Ajax ho zdaleka nekupoval jako talentovaného mladíka, jak mají v klubu často ve zvyku.

„Bylo mi 29, když jsem odešel z Premier League a zamířil do Nizozemska. Udělal jsem spárvné rozhodnutí. Zde se mohu naplno projevit, v Southamptonu to tak snadné nebylo,“ dodal.