Vymazal Lukaka, ale v oblacích nelétal. Když se na sebe po zápase podívám, tak se někdy i stydím, říká Hovorka

Vymazal Lukaka, ale v oblacích nelétal.  Když se na sebe po zápase podívám, tak se někdy i stydím, říká Hovorka
OBSAHUJE OHLASY

Jedním ze slávistů, které Jindřich Trpišovský chválil po vystoupení na Interu nejvíce, byl exsparťanský stoper David Hovorka, jemuž to individuálně na stadionu Giuseppe Meazzy sedlo.

"Já jsem především rád za náš tým, za to jak fungujeme. Působíme jako celek. Není to otázka jednoho, nebo dvou hráčů. Díky kolektivní hře pak rostou i naše výkony. Já jsem jedině rád, že tu můžu být a zahrát si takové zápasy. Moc si toho cením," liboval si střední obránce s minulostí ve Viktorii Žižkov či Slovanu Liberec.

Na trávníku vypadal, že ho zápas skutečně strhl. "Když se na mě podíváte, tak je jasné, že musím hrát agresivněji. Z toho vyplývá i moje hra, mám to v sobě asi vrozené. Když se ale na sebe po zápase podívám, tak se někdy i stydím, abych řekl pravdu. Na hřišti chci ale odvést maximum, jdu do toho po hlavě. Co víc si přát, než si zahrát na San Siru a odehrát zde rovnocennou partii s hráči, kteří patří mezi světovou špičku," citoval web slavia.cz slova nevysoké letní posily slavného "S" z Vršovic.

Belgického reprezentanta Romelua Lukaka se mu podařilo téměř vymazat. "Když jsme dostali tuhle skupinu, tak nám nejdřív hlavou proběhlo, na jakých stadionech si zahrajete, proti jakým týmům. Postupem času vám ale dojde, že to vlastně nebude vůbec jednoduché. Tomáš Souček nám neuvěřitelně pomáhal. Držel před námi skvěle osu hřiště. Hodně nám to usnadnil, já jsem si pak sbíral druhé balony a čekal na souboj. Jsou to perfektní hráči, musíte být neustále v pozoru," upozornil defenzivně laděný kolega Kúdely, Zeleného, Bořila a spol., jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

To, že favorizovaní Nerazzurri vstřelili jen jeden gól a to ještě až v 92. minutě, bylo i díky výborné přípravě hlavního kouče. "Trenér nás dobře připravil. Znali jsme jejich styl hry. Věděli jsme, že využívají hlavně Lukaka v ose, kdy má za úkol míče sklepávat pro hráče pod ním. Tohle dobře sladěné a na to jsme se soustředili. Jinak to bylo stejné jako vždy," uzavřel na stránkách slavia.cz šestadvacetiletý Hovorka.