Olayinka a mezinárodní dění? Kdyby se vše povedlo vyřídit, rád bych za Albánii jednou hrál, říká slávista

Olayinka a mezinárodní dění? Kdyby se vše povedlo vyřídit, rád bych za Albánii jednou hrál, říká slávista

Sešívaný střelec z Milána Peter Olayinka, jehož si Slavia pořídila z belgického Gentu za 80 milionů korun, zatím v české nejvyšší soutěži gólově až tak nepřesvědčil.

Dosavadních třicet startů za Slavii přetavil třiadvacetiletý Nigerijec s minulostí v Dukle v 8 přesných zásahů a trenérský štáb od něj čeká ještě o něco více.

Jeho premiérová trefa v Lize mistrů by mu však mohla pomoci i do mezinárodního fotbalu. V Albánii, v jejíž Superlize na Starém kontinentu začínal a kde před lety prošel dvěma kluby Bylisem a Skënderbeu Korçë, o něm dokonce uvažují jako o budoucím reprezentantovi...

Dotyčná otázka se naťukála hlavně v sezoně 2015/2016, v níž gólově zářil za Korçë a občanství by mohlo být ve hře i v roce 2019. V tamních končinách na něj totiž stále nezapomněli.

"Věděl jsem, že to musím zkusit. Že nemůžu jít rovnou do Bayernu Mnichov," vrátil se ke svému evropskému startu současný svěřenec Jindřicha Trpišovského, jenž zastiňuje v aktuální ligové sezoně z produktivního hlediska Tecla, Škoda, Van Burena i Yusufa.

O národním mužstvu Albánie, jíž vede Ital Reja a která má v evropské kvalifikaci za soupeře Francii, Androrru, Moldavsku, Turecko či Island, jehož nedávno přestřílela, by sle svých slov uvažoval.

"Nejsem proti. Kdyby se všechno povedlo vyřídit, rád bych za Albánii jednou hrál," uzavřel Olayinka. Aby o něm však neuvažovali také Zelení orli z Nigérie, jejicž největší nynější ofenzivní hvězdou je asi Kelechi Iheanacho se zkušenostmi z Premier League...