Sparta? Budeme mít nějaký respekt, ale chceme vyhrát, hlásí jihlavský ostrostřelec Klobása

Sparta? Budeme mít nějaký respekt, ale chceme vyhrát, hlásí jihlavský ostrostřelec Klobása

Jestli to někomu v současné sezoně druhé ligy pálí, pak jihlavskému Stanislavu Klobásovi, jehož bilance se zatím zastavila na osmi trefách v osmi startech.

Nejbližší dny budou pro Vysočinu těžkou zkouškou - v pátek přivítá Brno a poté v týdnu v rámci třetího kola MOL Cupu Spartu, která tou dobou bude mít po derby slavných "S".

"S Brnem je to takové derby. A Sparta? Ta je pojem sama o sobě. Bude to pro všechny kluky super šance se ukázat. A doufám, že Spartu aspoň potrápíme, ne-li uhrajeme nějaký slušný výsledek," uvedl v interview pro idnes.cz svěřenec kouče Radima Kučery.

Druhý tým FNL zkusí soubor Václava Jílka vyřadit. "Samozřejmě do toho zápasu půjdeme s nějakým respektem. Ale chceme vyhrát! V Jihlavě teď máme v týmu dost vítězných typů. A doufám i v nějaké to štěstí a v to, že Sparta taky není zcela v pohodě. Sice do toho úplně nevidím, ale pro mě to bude zase skvělý zážitek, protože jim trochu fandím a přeju jim," přiznal pětadvacetiletý útočník s minulostí v Mladé Boleslavi, Vlašimi i Varnsdorfu.

Sám má v letenské Generali aréně pár kamarádů. Telefonovat si s nimi ovšem nebude. "To ne. Samozřejmě jsem s nějakými kluky hrál v mládežnických reprezentacích a sleduji je. Třeba s Ondrou Zahustelem jsem nastupoval. Ten se teď vrací po zranění, takže je možné, že v Jihlavě nastoupí. Zase uvidím kluky, které jsem dlouho neviděl. A doufám, že jim ten postup co nejvíce znepříjemníme," doplnil na serveru idnes.cz kolega Javůrka, Vejmoly, Tlustého, Zoubeleho a spol.

Protože bude mít slavné "S" po derby a před sebou výjezd do plzeňské Doosan arény, je možné, že nenastoupí v nejsilnější možné sestavě. I toho by v Jihlavě chtěli využít. "No, oni mají obrovský rozpočet, jejich kádr je široký a hráči bojují o prostor na hřišti. Ať nastoupí kdokoli, bude se chtít ukázat a říct si o šanci nastupovat v lize. Takže pro nás to bude spíš horší. Tolik hráčů nemáme, navíc jsou tam ještě nějaká zranění, takže myslím, že budeme mít daleko méně změn než Sparta," uzavřel idnes.cz citovaný Klobása.