Sparta? Budeme mít nějaký respekt, ale chceme vyhrát, hlásí jihlavský ostrostřelec Klobása

Sparta? Budeme mít nějaký respekt, ale chceme vyhrát, hlásí jihlavský ostrostřelec Klobása

Jestli to někomu v současné sezoně druhé ligy pálí, pak jihlavskému Stanislavu Klobásovi, jehož bilance se zatím zastavila na osmi trefách v osmi startech.

Nejbližší dny budou pro Vysočinu těžkou zkouškou - v pátek přivítá Brno a poté v týdnu v rámci třetího kola MOL Cupu Spartu, která tou dobou bude mít po derby slavných "S".

"S Brnem je to takové derby. A Sparta? Ta je pojem sama o sobě. Bude to pro všechny kluky super šance se ukázat. A doufám, že Spartu aspoň potrápíme, ne-li uhrajeme nějaký slušný výsledek," uvedl v interview pro idnes.cz svěřenec kouče Radima Kučery.

Druhý tým FNL zkusí soubor Václava Jílka vyřadit. "Samozřejmě do toho zápasu půjdeme s nějakým respektem. Ale chceme vyhrát! V Jihlavě teď máme v týmu dost vítězných typů. A doufám i v nějaké to štěstí a v to, že Sparta taky není zcela v pohodě. Sice do toho úplně nevidím, ale pro mě to bude zase skvělý zážitek, protože jim trochu fandím a přeju jim," přiznal pětadvacetiletý útočník s minulostí v Mladé Boleslavi, Vlašimi i Varnsdorfu.

Sám má v letenské Generali aréně pár kamarádů. Telefonovat si s nimi ovšem nebude. "To ne. Samozřejmě jsem s nějakými kluky hrál v mládežnických reprezentacích a sleduji je. Třeba s Ondrou Zahustelem jsem nastupoval. Ten se teď vrací po zranění, takže je možné, že v Jihlavě nastoupí. Zase uvidím kluky, které jsem dlouho neviděl. A doufám, že jim ten postup co nejvíce znepříjemníme," doplnil na serveru idnes.cz kolega Javůrka, Vejmoly, Tlustého, Zoubeleho a spol.

Protože bude mít slavné "S" po derby a před sebou výjezd do plzeňské Doosan arény, je možné, že nenastoupí v nejsilnější možné sestavě. I toho by v Jihlavě chtěli využít. "No, oni mají obrovský rozpočet, jejich kádr je široký a hráči bojují o prostor na hřišti. Ať nastoupí kdokoli, bude se chtít ukázat a říct si o šanci nastupovat v lize. Takže pro nás to bude spíš horší. Tolik hráčů nemáme, navíc jsou tam ještě nějaká zranění, takže myslím, že budeme mít daleko méně změn než Sparta," uzavřel idnes.cz citovaný Klobása.

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.