Jako favorit se necítíme, je to 50 na 50, říká před válkou o Prahu trenér ligového lídra z Vršovic

Jako favorit se necítíme, je to 50 na 50, říká před válkou o Prahu trenér ligového lídra z Vršovic

Po Interu Milán (1:1) půjde úřadující mistr Fortuna:ligy znovu do akce v neděli 22. září od 18:00. Ve 294. pražském derby ho před vlastním publikem přivítá tradiční rival z Letné.

Papírově budou hosté favoritem. Během úvodních devíti kol na něj dokázali získat devět bodů a v závěru víkendu půjde o souboj šestého s prvním...

Co si o tom myslí Jindřich Trpišovský? "Jako favorit se necítíme. Derby je specifický zápas. Je to 50 na 50," přednesl na čtvrteční tiskové konferenci bývalý stratég Žižkova a Liberce.

Svého šéfa doprovodil na mediální povinnosti také kapitán vršovického "S", které už se Spartou neprohrálo tři a půl roku. "Jdeme do zápasu sebevědomě, ale zároveň s pokorou. Věřím nicméně, že sérii neproher dokážeme prodloužit," vzkázal velezkušený útočník Milan Škoda.

Byť zatím Jílkův soubor v nejvyšší soutěži nepřesvědčuje, sešívaní sbírají po návratu ze severu Apeninského poloostrova síly a v Generali arény nehodlají nic podcenit. "Sparta má kvalitní hráče, kteří můžou být nebezpeční. Musíme si na všechny dát pozor," varoval reprezentační rychlík Lukáš Masopust.

P.S: Několik slávistů aktuálně zápasí s virózou a ve čtvrtek dopoledne odjelo na vyšetření do nemocnice. Do neděle by však měli být podle kouče v pořádku.