Nedvěd pozorně sleduje De Ligta i Dybalu, uklidňuje je a oroduje za ně u Sarriho...

Nedvěd pozorně sleduje De Ligta i Dybalu, uklidňuje je a oroduje za ně u Sarriho...

Viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd dal kvůli nedostatečnému herního vytížení naději frustrované dvojici Matthis de Ligt a Paulo Dybala a věští jí lepší zítřky.

Dvacetiletý Nizozemec zatím naskočil v Serii A do dvou zápasů a devadesát minut odehrál také v Lize mistrů proti Atlétiku Madrid.

O pět let starší Argentinec je na tom ještě hůře - v italské lize zatím naskočil jen na 14 minut a i v Champions League přišel na trávník až jako žolík na posledních deset minut.

Někdejší kapitán české reprezentace ale obránce i útočníka podporuje. "De Ligt pracuje tvrdě, moc se mi líbí a zlepšuje se. Samozřejmě si vše žádá čas a on je pořád velmi mladý. Je jen škoda, že se zranil Giorgio Chiellini, protože by mu mohl na trénincích pomoci a celý proces by to urychlilo," uvedl na adresu bývalé opory Ajaxu "Grande Paolo".

A co Argentinec, před nímž jsou aktuálně v hierarchii nejen Cristino Ronaldo, ale i Higuaín a Bernardeschi? "Myslím, že prostor dostane i Dybala. Je to skvělý hráč, je součástí našeho týmu a viděl jsem ho na tréninku, kde se mu v poslední době daři, takže jsem si jistý, že to kouč viděl a i jemu dá více šancí," orodoval u Mauricia Sarriho Nedvěd.

V sobotu jdou aktuálně třetí Bianconeri do akce proti jedenáctému Hellasu Verona.