Polidar se tlaku ve Spartě neobává: Člověk by měl být profík a zvládat to

Polidar se tlaku ve Spartě neobává: Člověk by měl být profík a zvládat to

Byť ještě devatenáctiletý talent Matěj Polidar hostuje až do konce stávajícího ročníku v Příbrami, svůj první rozhovor ve sparťanském trikotu už má za sebou. Jaké byly jeho poslední dny?

"Nebylo to snadných pár dní. Minulý týden jsem přestoupil i maturoval. To nejdůležitější je, že jsem to udělal. Na tom jediném nakonec záleží, známky vám ale radši říkat nebudu. Rodiče i trenéři chtěli, abych si školu dodělal. I já chápu, jak důležité je mít maturitu. Tak jsem rád, že se to povedlo. Školu mám za sebou, na vysokou se určitě nechystám. Už to mám v hlavě srovnané, jsem sparťan, mám z toho obrovskou radost. Všichni mi k přestupu gratulovali, přáli mi to. Všichni říkají, že teď mám makat a ukázat, co je ve mně," uvedl v interview pro web sparta.cz současný svěřenec kouče Romana Nádvorníka.

Hodně běhavý hráč, který není líný na krok a nic nevypustí, si při svých ligových začátcích nedovedl představit, že se upíše letenskému kolosu, aniž by v nejvyšší soutěži dosáhl na metu dvaceti startů (aktuálně je na sedmnácti). "Popravdě ne. Můj cíl byl nakouknout do první ligy, aspoň na minutu. To se mi podařilo, to jsem byl rád. Že se to bude dál vyvíjet takhle, to jsem fakt nečekal. Když mi poprvé zavolal Tomáše Rosický, ani jsem tomu nevěřil. Je to fotbalová legenda a najednou mi řekl, že mě chtějí ve Spartě," pokračoval na stránkách sparta.cz budoucí kolega Hanouska, Dočkala, Frýdka a spol.

Sám už se na Letné jednou představil. Jeho nynější celek ale v srpnu prohrál v Generali aréně jasně 0:3. "Moc se těším, až tady vyběhnu v rudém dresu. Samozřejmě je s tím spojený i tlak, ale to k tomu patří. Je to fotbal, je to sledované. Člověk by měl být profík a zvládat," ukázal sebevědomí ofenzivně laděný Polidar, jenž se právě teď připravuje na desáté kolo proti Karviné.