Kanga je prý hlavní finální produkt, který Sparta má

Kanga je prý hlavní finální produkt, který Sparta má

Jestli z někoho mají rozjetí slávisté před 294. derby "S" opravdu respekt, je to čerstvě devětadvacetiletý gabonský středopolař Guélor Kanga. Přesně to ostatně potvrdil i hlavní kouč lídra Fortuna:ligy Jindřich Trpišovský.

"V posledních čtyřech derby byl vždy suverénně nejlepším hráčem Sparty. V posledních vzájemných zápasech právě od něj hrozilo největší nebezpečí. Na straně soupeře může být tím nejdůležitějším faktorem," pronesl na čtvrteční tiskové konferenci exkouč Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

A v lichotkách pokračoval. "Kanga je pro Spartu strašně moc důležitý, ve všech zápasech je hlavním finálním produktem, který má. Budeme se ho snažit pokrýt, stejně jako se nám to povedlo ve třech domácích zápasech. Ale teď hrajeme na Letné, tam nás hodně zlobil. Když chce, tak se na chvilku nezastaví, hrozně těžko se mu odebírá balon, složitě se na něj dostává, dá si tam tělo a nechá se faulovat... Navíc má skvělou střelu, to všichni víme," rozplýval se na adresu bývalého borce Rostova či Crvene Zvezdy Bělehrad šéf Stanciua, Hušbauera, Hovorky a spol.

Malý velký muž letenského "S", jenž má v Generali aréně smlouvu už jen do příštího léta, v tomto ligovém ročníku zasáhl do sedmi duelů a na své konto si připsal šest branek a dvě gólové asistence.

Zajímavě však vypadají i jeho další statistická čísla - nasbíral dvanáct přihrávek do gólové šance, šestnáct předfinálních vybídnutí a 45 pasů do vápna, což je vůbec nejvíce v celém prvoligovém peletonu. Nejvíc přihrávek z celé Sparty má právě on. Dohromady už jich během 602 odehraných minut nasbíral 379.