Jílek: O hře mám asi trochu jinou představu než Trpišovský

Jílek: O hře mám asi trochu jinou představu než Trpišovský

Třiačtyřicetiletého Václava Jílka čeká první velké derby jeho právě probíhající sparťanské mise v pozici hlavního trenéra. Co také z jeho úst zaznělo na předzápasové tiskové konferenci?

O tom, zda považuje hledání optimální obrany za vyřešené...

"Pokud udržíme trend obranné činnosti ze Zlína, tak určitě. Nechceme každý zápas testovat nové složení obrany. Musí ale fungovat v nárocích, které máme. Ve Zlíně jsme to zvládli, ale byly tam nedorazy, Zlín nevyužil některé situace. Prostor na zlepšení tam je. Byl bych rád, abychom měli ukotvenou dvojici stoperů a mohli se o ně opřít."

O tom, že útočná fáze aktuálně největší letenským problémem není...

"Nedokážu odhadnout, do kolika šancí se dostaneme v derby. V minulých zápasech jsme si ale šance připravovali poměrně v hojném množství, hlavní problém máme s tím, abychom je proměňovali. Produktivita bude hlavní, nebude mi vůbec vadit, když ty situace budou dvě a dáme dva góly. O tom jsou velké zápasy, když nejste produktivní, je to problém. Slavia je do obrany hodně pevná a kvalitní a moc brankových příležitostí soupeřům nenabízí."

O tom, jestli je pro něj cesta vrstevníka Jindřicha Trpišovského vzorem...

Jeho práce s týmem je dobře viditelná. Známe se, potkávali jsme se už jako mládežničtí trenéři. Naprosto zaslouženě se dostal tam, kde je a dovedl Slavii do dnešní pozice. Je to cesta, kterou by Sparta chtěla jít, mít úspěchy, kvalitu a být dominantní. Na druhou stranu o hře mám asi trochu jinou představu než Jindra. Jsem přesvědčený, že jsme v průběhu času schopní prosadit se vlastním způsobem hry.