Poslední Opava prý nemá špatný tým, ale chtělo by to větší odvahu jejich útočných hráčů...

Poslední Opava prý nemá špatný tým, ale chtělo by to větší odvahu jejich útočných hráčů...

Poslední Opava čeká na ligovou výhru již sedm zápasů, s tím, že naposledy se jí podařily tři body ještě v červenci proti Příbrami. V sobotu od 16:30 se soubor kouče Ivana Kopeckého pokusí zlomit černou sérii proti lépe postavenému Slovanu Liberec.


"Vnímáme, že už jsme dlouho nevyhráli. Je to už sedm zápasů. Každý zápas si říkáme, že nyní to už přijde. Věříme, že proti Liberci se nám to podaří zlomit," burcoval velezkušený stoper a kapitán v jedné osobě Jan Žídek.

Slezané se nemusí obávat Potočného, ovšem musí si dát pozor například na kmenového slávistu Balutu. "Liberec je známý tím, že kádr obměňuje. Potočný hrát nebude, ale mají řadu kvalitních hráčů. Letos se jim zatím nedaří, avšak půjdou nahoru," pokračoval čtyřiatřicetiletý veterán, jehož slova nabídly stránky sfc.cz.

K bodům povede pevná obrana a produktivita v ofenzivě - pouhých pět branek v devíti utkáních totiž příliš pozitivní bilancí není. "Nemáme špatný tým, ale chtělo by to větší odvahu našich útočných hráčů," pokáral Bernadinu, Dediče, Manziu či Juřenu šéf opavské defenzivní řady s minulostí ve Frýdku-Místku.

To, že si v opavském prostředí uvědomují vážnost situace, dokládá i skutečnost, že se sportovní manažer Aloxi Grussmann, jenž dříve trénoval například Vítkovice, Nový Jičín nebo Třinec, přesunuej do realizačního týmu...

"Chci být blíže týmu, tak aby kluci poznali, že jsme všichni na jedné lodi. Všichni si uvědomujeme, že potřebujeme konečně zabrat," uzavřel ten, jenž rozšíril nynější trenérský tandem Ivan Kopecký a Josef Dvorník.