Průměrný výkon na Jablonec určitě stačit nebude, varuje olomoucký Látal

Průměrný výkon na Jablonec určitě stačit nebude, varuje olomoucký Látal

Věděli jste, že Sigma nedokázala skolit Jablonce již dlouhých čtrnáct let? Hanácký soubor se však v přípravě na desáté ligové kolo na severočeské Střelnici žádnou historickou bilancí vůbec nezabývá...

"Myslím, že na tohle hráči vůbec nemyslí. Troufnu si říct, že to ani neví. Nevěděl jsem to ani já. Na Jablonec se připravujeme poctivě. Měli jsme teď dlouhý týden, dobře jsme potrénovali a pojedeme se tam rvát o co nejlepší výsledek," uvedl na webu sigmafotbal.cz Radoslav Látal.

Jablonec je aktuálně jen o dva body před Olomoucí. Odkud by mělo hrozit největší nebezpečí? Olomoucký boss byl konkrétní ve třech případech. "Motivace je to vždy. Pro nás je důležité předvést takový výkon, se kterým budeme mít šanci uspět. Víme, že Jablonec je silné mužstvo, které má vždy velmi dobře poskládanou sestavu. Mají několik výrazných individualit, ať je to Sýkora, Doležal nebo Matoušek, který střílí góly. Navíc se letos i minulý rok dostali do evropských pohárů, kde nasbírali cenné zkušenosti. Nečeká nás nic lehkého," přednesl na stránkách sigmafotbal.cz nadřízený Falty, Pilaře, Nešpora, Beneše a spol.

Soubor Petra Rady je v této sezoně Fortuna:ligy před vlastním publikem bodově stoprocentní. "Připravujeme se jako na každý jiný zápas. Samozřejmě víme, že doma Jablonec zatím neztratil ani bod. Na jejich utkání s Opavou jsme se byli podívat. Opavští je sice potrápili, ale nakonec Jablonec dokázal zvítězit. I utkání s Baníkem nebo Mladou Boleslaví zvládli suverénně. Ofenzivu mají nadstandardní, mají rychlostní typy hráčů, kteří se umí prosadit v křídelních prostorech a soubojích jeden na jednoho. Na náš zápas se musíme dobře připravit, protože průměrný výkon na Jablonec určitě stačit nebude," doplnil nástupce Václava Jílka, jehož zatím těší adaptace nejčerstvější posily, kteoru je španělský středopolař Pablo Gonzáles...

"Pablo se s mužstvem sžívá dobře, kluci ho mezi sebe přijali velmi rychle. Než nastoupil do utkání proti Opavě, byl u nás teprve několik dní. Jeho výkon v trénincích není vůbec špatný. Pracuje na sto procent, je to velký profesionál. Jde vidět, že prošel dvěma velkými kvalitními kluby ve Španělsku. Ten adaptační proces bude ještě chvíli trvat, ale zatím se zapracovává výborně," uzavřel hlavní trenér mužstva z Androva stadionu, které má po devíti duelech stejně bodů jako šestá Sparta.