Bayern porazil doma Kolín, Lipsko vyzrálo na Brémy a Dortmund nečekaně zaváhal

Bundesligové páté kolo bylo zahájeno v pátek v Gelsenkirchenu, domácí Schalke 04 porazilo Mohuč 2:1, vítěznou branku vstřelil až v 89. minutě Amine Harit. Bayern Mnichov doma neměl problémy s Kolínem nad Rýnem a vyzrál na svého soupeře 4:0. Překvapení ročníku Freiburg doma remizovalo s Augsburgem 1:1, v bráně hostů nechyběl český gólman Tomáš Koubek, v záloze nastoupil i Jan Morávek, Marek Suchý se do hry kvůli zranění nedostal. Hertha Berlín zdolala nováčka z Paderbornu, z lavičky se do hry dostal i český reprezentant Vladimír Darida. Druhý berlínský tým Union prohrál v Leverkusenu 0:2. Do čela bundesligy se večer vrátilo Red Bull Lipsko, které Jiřímu Pavlenkovi a jeho Werderu Brémy nadělilo tři branky a vyhrálo 3:0. Na postu stopera nastoupil za domácí i český exreprezentant Theo Gebre Selassie, naopak útočník Patrik Schick se na soupisku Lipska vinou zranění nevešel. Neděle přinesla překvapení v podobě remízy mezi Frankfurtem a Borussií Dortmund. Na trefu Witsela odpověděl André Silva. Po brance Sancha už se zdálo, že Dortmund tři body urve, dvě minuty před koncem si ale nešťastně míč do vlastní sítě srazil Delaney. Ligové kolo v pondělí večer uzavřel duel Hoffenheimu ve Wolfsburgu, který skončil 1:1. V základní sestavě hostů nechyběl ani český reprezentant Pavel Kadeřábek.