Derby pražských "S" ovládla Slavia, k vidění byla penalta i dvě vyloučení

Derby pražských "S" zcela jasně ovládla Slavia, která na Letné zvítězila s přehledem 0:3. Duel kromě proměněné penalty Tomáše Součka nabídl i dvě červené karty, duel nedohráli Josef Hušbauer a Benjamin Tetteh.

Lépe do derby vstoupila Slavia. V patnácté minutě Stanciu vysunul Coufala, ten ovšem pálil mimo. Hned za dvě minuty na to ale pronikl do pokutového území Souček, Frýdek jej fauloval a rozhodčí Zelinka odpískal pokutový kop.

K němu se postavil sám faulovaný a gólmana Heču poslal na druhou stranu. Ihned po minutě mohl náskok po chybě Lishky navýšit Olayinka, trestuhodně ale přestřelil. Na opačné straně nebezpečně z voleje zakončoval Frýdek a Kolář musel poprvé vážněji zasahovat.

Kolář se vyznamenal i proti pokusu Haška a první půle tak patřila Slavii. V úvodu té druhé pálil do domácího gólmana Stanciu, Sparta hrozila po ráně Kangy.

Diváci se tak druhé branky dočkali až v 55. minutě. Coufalův centr Heča neudržel a Olayinka poslal míč zpět k bráně. Tam se odrazil od zad Sáčka a skončil v bráně. Tento smolný moment definitivně rozhodl o osudu derby.

V 66. minutě se sice s utkáním po druhé žluté kartě musel rozloučil Hušbauer, za čtvrthodiny jej ale následoval i domácí Tetteh, který zajel do Hovorky. A když vzápětí drama nezajistil střídající Plavšič, o konečném výsledku 0:3 rozhodl krásným obloučkem Lukáš Masopust.

AC Sparta Praha 0:3 (0:1) SK Slavia Praha

Branky: 19. T. Souček z penalty, 55. Sáček vlastní, 89. Masopust (Olayinka)

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, Matěj Hanousek (56. Plavšić) – Mandjeck – Hložek (69. Kozák), Kanga, M. Frýdek (C), M. Hašek (78. Trávník) – Tetteh.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Masopust, Hušbauer, Stanciu (70. Zelený), Olayinka (90+2. Hora) – Tecl (75. Milan Škoda).

ČK: 81. Tetteh - 66. Hušbauer