Ribéry s Boatengem zatím nepomáhají. Fialky zažívají nejhorší start od války

Ribéry s Boatengem zatím nepomáhají. Fialky zažívají nejhorší start od války

Fiorentina si před sezónou pořídila hvězdné duo Kevin-Prince Boateng - Franck Ribéry. Francouzský útočník si sice v nedělním utkání připsal premiérovou trefu na Apeninském poloostrově, Fiorentina ale znovu plný bodový zisk nemá. 

Fiorentina přes léto udržela Federica Chiesu, navíc posílila o Kevina-Prince Boatenga a bývalou hvězdu Bayernu Mnichov Francka Ribéryho.

Jenže v úvodu letošní sezóny se fialky trápí a pokračují v mizérii z konce minulého ročníku Serie A. Franck Ribéry sice v nedělním utkání na hřišti Atalanty skóroval a hosté ještě sedm minut před koncem základní hrací doby vedli o dvě branky.

Nakonec je z toho ale pouze remíza a Fiorentina se tak se dvěma body krčí na posledním místě tabulky. V lize nedokázala vyhrát již poosmnácté v řadě. Tak hrozivou sérii měla Fiorentina naposledy v sezóně 1937/38, tedy těsně před startem 2. světové války.

Naposledy fialky zvítězily 17. února letošního roku, kdy na hřišti SPALu vyhrály 1:4. Kouč Vincenzo Montella tak ani po dnešním kole nebude usínat zrovna nejlépe.

"Hráli jsme proti Juventusu, Neapoli a Atalantě, tedy proti třem nejlepším týmům z minulé sezóny. Ze všech těchto zápasů jsme si body zasloužili, takže bychom měli dostat kredit za tento těžký start. Neděláme to špatně a naopak bych řekl, že jsme na správné straně," vykládal po utkání Montella.

"Dnes večer nebudu spát, ale zároveň se musím dívat na pozitiva, protože tým byl po většinu utkání na velmi dobré úrovni. Víme ale, že Atalanta je na comebacky opravdu skvělá," dodal zkušený kormidelník fialek.