Jílek po derby: Je to krutý výsledek, máme před sebou ještě hodně práce

Jílek po derby: Je to krutý výsledek, máme před sebou ještě hodně práce

Slavia potvrdila kvalitu a naopak domácí nedokázali správně vyřešit klíčové situace. Takový je pohled kouče Sparty Václava Jílka po derby pražských "S".

Sparta po třetině základní části FORTUNA:LIGY ztrácí už dvanáct bodů a Václav Jílek již brzy může mít nůž na krku. V derby Sparta doma nedala jedinou branku, naopak tři inkasovala.

Výsledek tak mluví poměrně jednoznačně, podle Jílka ale rozhodně zápas tak jednoznačný nebyl. Rozhodujícím faktorem bylo nesprávné řešení klíčových situací.

"Slavia vyhrála 0:3, pro všechny to bude naprosto jednoznačné. Slavia potvrdila kvalitu. Na druhou stranu neměla víc gólových situací než Sparta. Nebyl to nějaký uragán. My jsme to bohužel v klíčových obranných situacích nezvládli. Naopak si dovolím tvrdit, že Martin měl jednodušší pozici než třeba Masopust před třetím gólem. Stejně tak před tím Plavšić. Utkání se mohlo vyvíjet jinak. Finální okamžiky Slavia vyřešila. My ne," říkal Jílek na pozápasové tiskové konferenci.

Bývalého kouče Olomouce mrzí i fakt, že si po vyloučení Josefa Hušbauera jeho svěřenci nedokázali vytvořit soustavnější tlak. "Slavia hrála kompaktně, aktivně a moc prostoru nám nenechávala. Čekal jsem, že budeme přímočařejší. Čekal jsem, že po příchodu Kozáka se budeme tlačit dovnitř víc. Dvě až tři situace, kdy to skončí na prvním hráči, a my se nedostaneme do velkého vápna. Nedostali jsme se do trvalého tlaku," hlesl Jílek.

Na Spartu nyní čeká v poháru Jihlava a poté další těžké utkání proti Plzni. "Dnes je to krutý výsledek. Na některých věcech se stavět dá, ale jsou tam situace, které volají po zlepšení. Jinak si nemyslím, že by to mělo zásadně ovlivnit mužstvo směrem k dalšímu utkání. Je to dlouhá doba a je tam vložený zápas. My si to musíme vyhodnotit, hodit za hlavu a jít dál. Máme před sebou ale ještě mnoho práce," dodal.