Se Spartou bych klidně chtěl hrát třikrát za půl roku, hlásil Souček. Co řekl o atmosféře na tribunách?

Se Spartou bych klidně chtěl hrát třikrát za půl roku, hlásil Souček. Co řekl o atmosféře na tribunách?
OBSAHUJE OHLASY

Z posledních pěti derby vytěžil Tomáš Souček hned šest branek a jeho nejoblíbenější soupeř na české mapě je tak více než jasný. Proti letenskému "S" by klidně hrál ještě častěji...

"Je to krásné, už odmalička jsem za góly proti Spartě strašně rád. Kdyby to takhle pokračovalo, se Spartou bych klidně chtěl hrát třikrát za půl roku," usmíval se po devátém derby bez porážky sešívaný středopolař.

Tři body z Letné považuje za zcela zasloužené a jako malou náplast za ztrátu výhry v Miláně. "Byli jsme rádi, že se hrálo na Spartě, byly to dva téměř rovnocenné zápasy. Jak na Interu, tak i na Spartě byly plné stadiony. Skoro nic se neměnilo. Věřili jsme si, že když fotbalovost přeneseme na hřiště, tak si odsud musíme odvézt vítězství. Jediné, co by nás mohlo srážet, by byla případná hektika, fauly, souboje. Chtěli jsme se soustředit na naši hru. To jsme dokázali a podle mě jsme hráli dobrý fotbal. Zaslouženě jsme vyhráli," pochvaloval si svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Ten nakonec neregistroval ani nijak zvlášť nepřáítelskou atmosféru. "Jsme rádi. Co si pamatuji, tak na Nica domácí diváci pískali jenom při rozcvičce. Pár plyšáků na hřiště přilítlo, ale nakonec to bylo na dobrou věc. Atmosféra byla v pohodě. Pro nás slávisty obzvlášť," doplnil.

Fortuna:ligy je nyní v třetině základní části a obhájce titulu peletonu vévodí s tříbodovým náskokem na druhou Plzeň a dvanáctibodovým na sedmou Spartu. "To jsme nečekali, není ale konec. Musíme se pořád soustředit. Když to půjde, tak náskok zvyšovat. Jsme samozřejmě rádi za to, jak zatím tabulka vypadá, ale potřebujeme zůstat pozorní," uzavřel kolega Hušbauera, Škody, Hovorky a spol., jehož tým inkasoval během deseti utkání pouhé dvě branky, což je suverénně nejméně.