Frýdek vzal prohru na sebe a pak chválil: Slavia je prostě dobrý tým. A bylo na ní vidět, jak je dobře organizovaná

Frýdek vzal prohru na sebe a pak chválil:  Slavia je prostě dobrý tým. A bylo na ní vidět, jak je dobře organizovaná
OBSAHUJE OHLASY

Pod sparťanskou domácí prohrou se Slavií byl nesmazatelně podepsán i letenský kapitán Martin Frýdek, jenž svým zkratem při kose Tomáše Součka zavinil pokutový kop, který následně proměnil sám faulovaný a poslal vršovické "S" do vedení.

"To, co jsem předvedl, by se stávat nemělo. Moje dětinská chyba. Nedokážu si vysvětlit, proč jsem šel do souboje se Součkem právě takhle. Nevím, proč jsem to udělal. Ale jedno vím - penalta rozhodla celý zápas. Porážka jde proto za mnou," smutnil po závěrečném hvizdu jeden z vůdců letenské kabiny.

Sparťanská série bez výhry proti Slavii se tak natáhla na devět duelů. "Slavia je prostě dobrý tým. A bylo na ní vidět, jak je dobře organizovaná. Nemohli jsme se dostat do šancí, protože dobře bránila a trestala nás. Pár příležitostí jsme sice měli, ale v zakončení chyběl klid," krčil rameny bývalý hráč Liberce.

Pár šancí domácí měli a věřili i přes druhý inkasovaný gól, který se dá považovat za smolný. "Nemyslím, že by nás druhý inkasovaný gól definitivně zlomil. Mohli jsme závěr derby ještě zdramatizovat, ale nedáme nic," doplnil svěřenec Václava Jílka.

Jeho chlebodárce z Generali arény je nyní až na sedmé příčce a může být ještě hůře. V jedenáctém kole totiž zajíždí do Štruncových sadů, kde je doma druhá Viktoria, jež bude mírným favoritem. "Ještě před tím ale hrajeme ve středu pohárové utkání v Jihlavě, kde to nebude jednoduché. Ale tenhle zápas zvládnout musíme," burcoval před MOL Cupem na Vysočině sedmadvacetiletý Frýdek.