7 faktorů, proč vládnou druholigovému peletonu právě Pardubice

7 faktorů, proč vládnou druholigovému peletonu právě Pardubice

Fotbal býval ve městě dostihů a perníku v pomyslné hierarchii vždy až za hokejem, což je vzhledem ke skutečnosti, že jde o jediný sport na světě a všechno ostatní je pouze tělovýchova, lehce překvapivé. Nyní se však karty obrátily a může za to i současné a pro někoho možná až překvapivé vedení ve druhé lize se čtyřbodovým náskokem na druhého. 

Je pravda, že první příčka v září, kdy se boje rozjedou a sezona propukne naplno, už se čekala od papírově silnějších jako Jihlava, Hradec Králové, Dukla nebo Brno, tím spíš, že mají Pardubice více méně bezejmenný tým.

Zde je však 7 důvodů, proč se vyhřívá na čele právě tým ze stadionu K Vinici...

1.) Mají nejvíce tříbodových zisků. Z dosavadních devíti kol se jim podařilo triumfovat sedmkrát, což je číslo, na které žádný další z předních celků nedosáhl.

2.) Před domácím publikem si utvořily nedobytnou tvrz - všechny čtyři domácí zápasy ovládly s přesvědčivým skóre 10:2 a podobně suverénní před vlastními diváky už je pouze Jihlava.

3.) Jako jediné ještě v sezoně 2019/2020 neokusily hořkost porážky a jejich série se klidně ještě může protáhnout. V sobotu totiž dorazí do Pardubic nováček z Líšně, který sice odstartoval sympaticky, leč vyloupení východních Čech by bylo malou senzací.

4.) Disponují nejlepší defenzivní řadou - během devíti utkání inkasovaly pouze pět branek. Jejich dvacetiletý gólman Jiří Letáček už navíc nasbíral čtyři čistá konta a v tomto směru kraluje statistikám také on.

5.) Dokázaly ustát letní odchod nejlepšího kanonýra Michala Petráně do prvoligové Karviné. Útočníkům však zatím musí ukazovat přesnou mušku záložník Jan Jeřábek, autor čtyř branek.

6.) Nepoložil je ani krizový stav, kdy musely v posledním kole ve Varnsdrofu otáčet výsledek a jedinou dosavadní kaňkou tak pořád zůstává jen nečekané pohárové vyřazení s třetiligovým Benešovem (1:2).

7.) Na trenérské lavičce sedí již řadu let čtyřiapadesátiletý odborník Jiří Krejčí. V Pardubicích má klid na práci, své mužstvo absolutně zná a to si zase každý rok či rok a půl nemusí zvykat na filozofii a požadavky jiných trenérů.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.