Jablonec získal dalšího sešívaného, tentokrát na trvalý přestup!

Jablonec získal dalšího sešívaného, tentokrát na trvalý přestup!

Sešívaná kolonie v kabině FK Jablonec se rozrůstá. V létě na hostování přišlo ofenzivní duo Jan Matoušek a Jan Sýkora, kteří zatím na severu Čech předvádí skvělé výkony, v týmu rovněž hostuje stoper Jakub Jugas. Další hráč ze Slavie přichází ovšem na trvalý přestup.

Jablonec tuto skutečnost oznámil velmi narychlo, nová posila se dokonce objevila na soupisce v dohrávce kola proti Sigmě Olomouc, celé utkání však strávila na lavičce.Její jméno je David Macháček. Nedávno oslavil teprve devatenáct let. V A týmu Slavie se neobjevoval, působil v B týmu. Hráč ale necítil, že by se mohl prokousat až do sešívaného áčka a proto zvolil odchod do Jablonce.

"Přestup do Jablonce je pro mě posun v kariéře a dostal jsem se blíž k dospělému fotbalu. Jablonec mi umožnil trénovat s A-týmem a pro začátek hrát za B-tým. Ve Slavii to pro mě bylo hrozně těžký. Teď je jen na mě, jestli se tady prosadím nebo ne," nechal se slyšet nový defenzivní záložník týmu Petra Rady.

S fotbalem začínal Macháček v Hradci Králové, před čtyřmi lety se přesunul do Slavie. Po nadprůměrných výkonech v B týmu ve třetí lize si jej všiml právě Jablonec, který mu umožnil přičichnout blíže k ligovému fotbalu. U řeky Nisy podepsal smlouvu na tři roky, nosit bude číslo sedmnáct.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.