Rabušic si z Plzně těžkou hlavu nedělá: Když budu makat dál, tak se trefím příště v Liberci

Rabušic si z Plzně těžkou hlavu nedělá: Když budu makat dál, tak se trefím příště v Liberci

Byť si jihočeský nováček na Viktorii Plzeň troufal, nakonec z toho na Střeleckém ostrově nebylo nic než jasná porážka o tři branky. Jak však uvedl domácí útočník Michael Rabušic, herně se Dynamo nemělo za co stydět.

Když naskočil bývalý reprezentant s minulostí v italské i maďarské lize dvakrát jako žolík, vždy se mu podařilo skórovat. Tentokráte šel do hry od úvodní minuty, ale poprvé v novém prostředí vyšel naprázdno. Docela paradox...

"Takové zápasy občas jsou, to je fotbal. Nedělám si z toho těžkou hlavu. Když budu makat dál, tak se trefím příště v Liberci. A o to pikantnější by to bylo," připomněl pondělní dohrávku jedenáctého kola na stadionu U Nisy ofenzivní hráč s přezdívkou "Rambo".

Vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže klesl po třetině základní části na průběžnou patnáctou pozici, což není moc lichotivé. "To je jasné. Porazili jsme doma Zlín, pak měli venku Baník a doma Plzeň, což jsou nesmírně těžké zápasy. Herně jsme ale vždy obstáli, na tom se dá stavět. A s hratelnějšími soupeři musíme zápasy zvládat," burcoval posílenou budějovickou kabinu čerstvý třicátník, jenž si v české lize zahrál za Liberec, Jihlavu a Brno.

Již ve středu čeká jeho tým duel třetího kol MOL Cupu na hřišti Loko Vltavín, který dokázal ve druhém kole vyřadit druholigovou Vlašim. Zaměstnavatel Sivoka, Kladrubského a spol. tak musí přijet do metropole s vědomím, že pražský soubor neprodá svou kůži rozhodně lacino.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.