Hubník se hned tak loučit nechce: V hlavě to nemám nastavené tak, že bych po této sezoně ukončil kariéru

Hubník se hned tak loučit nechce: V hlavě to nemám nastavené tak, že bych po této sezoně ukončil kariéru

Plzeňský kapitán Roman Hubník je definitivně zpět - po duelu za béčko Viktorie už ho měl Pavel Vrba na lavičce v posledním ligovém kole Fortuna:ligy proti Českým Budějovicím.

A ani ještě nebyl potřeba. Hosté triumfovali čtyřikrát za sebou, čímž se zřejmě definitivně oklepali z deky, která na ně padla po vyřazení z evropských pohárů. "Myslím, že ano. Zvládli jsme těžké zápasy, především doma s Jabloncem, který jsme otáčeli. Před utkáním se Spartou máme čtyři výhry za sebou, což by nám mohlo pomoct. Doufám, že na této vlně budeme pokračovat," přál si na serveru gol.cz uznávaný střední obránce se čtyřmi českými tituly.

Jak se mu na podzim prožívaly západočeské výkony a výsledky z tribuny? "Je hrozný pocit, když nemůžete pomoct. Byl jsem víc nervózní, než kdybych byl na hřišti. Navíc jsme vypadli z evropských pohárů, tedy nic příjemného," přiznal na webu gol.cz bývalý stoper Sigmy, Herthy, Sparty či FK Moskva, jehož trápil zánět šlachy.

Troufl už by si na celé utkání? "V tréninku je to lepší a lepší. Zápas je přece jen něco jiného. Sprinty dozadu, kdy člověk kontroluje míč, a přitom moc neběhá, jsou v pohodě. Pokud by měl ale soupeř spousty brejků...," snažil se držet při zemi kolega Hejdy, Brabce či Řezníka, jehož stanovisko vydal magazín Gól.

Dokáže jeho chlebodárce ze Štruncových sadů držet krok se Slavií až do samotného konce? "Věřím, že ano. Soustředíme se jenom na ligu a domácí pohár. Vím z minulých sezon, že není legrace hrát doma s Realem, dostat bůra a za tři dny jet do Karviné. Máme možná menší výhodu, že máme týdenní rytmus. Byl jsem však rád, když jsme byli v kolotoči. Odehráli jsme zápas, druhý den byla regenerace, další den jsme odlétali na pohár. Je lepší, pokud se stále hraje. Teď máme program jiný. Člověk si zvykne na všechno. Ale upřímně: poháry mi chybí," posteskla si při povídání s Gólem opora zadních řad úřadujícího vicemistra.

A co blízká budoucnost? V pětatřiceti letech už má před sebou zřejmě posledních pár let. "Záležet bude v první řadě na zdraví, teď jsem se delší čas pral se zraněním. A také, jestli o mě bude někde zájem. Fotbal mě pořád baví a naplňuje. Uvidíme, nechám všechno osudu. V hlavě to ale nemám nastavené tak, že bych po této sezoně ukončil kariéru. Určitě ne," dušoval se v interview pro Gól někdejší reprezentant Česka, jenž by tak rád pokračoval na nejvyšší úrovni také v ročníku 2020/2021.

První letošní start za plzeňské áčko ho určitě čeká v rámci středečního MOL Cupu na hřišti Hlučína.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.