Frýdek je inteligentní hráč, hájí svého svěřence Jílek a avizuje brzkou zápasovou šanci pro Ben Chaima či Juliše

Frýdek je inteligentní hráč, hájí svého svěřence Jílek a avizuje brzkou zápasovou šanci pro Ben Chaima či Juliše

Václav Jílek byl hostem pořadu ČD Dohráno plus, kde se ještě jednou vrátil k nepovedenému domácímu derby a rozhovořil se i o současných problémech, které jeho "S" trápí od startu nového ročníku 2019/2020. I díky nim je slavná značka z Generali arény až sedmá a čelí třetímu nejhoršímu startu své historie.

O čem všem tedy bývalý kormidelník Sigmy Olomouc, jehož svěřence čeká před výjezdem do Plzně i středeční pohár na Vysočině, hovořil? Na stránkách ceskatelevize.cz zaznělo mimo jiné následující....

O penaltě zaviněné Martinem Frýdkem, která podle něj určila další směr derby...

"Do penalty to bylo vyrovnané utkání. Pak už byla taková ta psychologická výhoda na straně Slavie výrazná. Martin Frýdek je inteligentní hráč a dopředu věděl, že je to jednoznačný penaltový zákrok. Nemusel jsem mu po zápase nic vysvětlovat, byl si toho dobře vědom. Reagoval pozitivně. Teď je třeba, aby na to reagoval i na hřišti."

O druhé inkasované brance, při níž chybal gólman Milan Heča...

"Pokud do toho míče jde a není přesvědčený, že ho bude mít, tak ho musí vyboxovat mimo vápno. Ale nedůslední tam byli i Matěj Hanousek a Martina Frýdek. Musíme ty akce dohrávat až do konce, ale faktor spekulace se v naší hře objevuje moc často. Slavia si za gólem šla a my jsme proto, aby nepadl, neudělali maximum. Florin Nita dostal tři góly v Liberci i v Olomouci a přitom minimálně jeden - dva byly z našeho pohledu chytatelné. Milan v Zlíně nedostal gól, nebyl důvod to zase měnit. Ono to ani nejde střídat je jak se nám zachce. Teď jsme podrželi Milana, dostal příležitost, ale myslím si, že minimálně před tím druhým gólem se mohl zachovat jinak."

O třetí trefě Lukáše Masopusta, který na obranu Sparty vyzrál chytrým obloučkem...

"Tam mohl mít Milan Heča trochu nižší postavení, protože ten hráč, který střílel, byl až za vápnem. I David Lischka mohl sblížit toho hráče víc. Ale Masopust to provedl velmi dobře."

O sparťanských šancích na změnu skóre...

"Určitě bychom jich chtěli mít víc, ale kvalita obrany Slavie je vysoká. V lize je dominantní, sebevědomí hráčů je tam hodně znát, ukazuje to i v Evropě. Třeba Inter Milán si proti ní vypracoval jen jednu šanci ze hry, ostatní ze standardek. Ale představoval bych si, že budeme nebezpečnější. Ani po vyloučení Hušbauera nás to nenakoplo, hráli jsme zbytečně pomalu. Scházela přímočarost a Slavia nám nenechávala prostor, zvládla to dobře. Na hrotové hráče jsou čísla Tetteha a Kozáka malá, ale je to v kontextu s tím, že je naše produktivita nízká."

O dalším hledání ideální stoperské dvojice, která se v sezoně měnila již sedmkrát...

"Stále hledáme a odpověď je na hráčích. Chybí nám pevnost, stálost a kompaktnost abychom nepouštěli soupeře do jednoduchých brankových příležitostí. Čekal jsem, že až se vrátí Costa, bude plnit roli jedničky, ale ani jeho výkony nebyly úplně ideální. Byli jsme přesvědčeni, že Kaya s Lischkou to zvládnou. Žádný zásadní problém v jejich hře nebyl, ale dokázal bych si představit větší jistotu. Je to rébus, ale věřím, že se to stabilizuje."

O brzkých navrátilcích z nynější desetihlavé letenské marodky...

"Brzy by se ale mohli představit v zápase například Tal Ben Chaim, Lukáš Juliš a Andrease Vindheim, kteří už s týmem trénují. O něco později by mohli naskočit i Matěj Pulkrab s Costou."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.