Liverpool poslal do na zkušenou do Boleslavi zatím nevybroušený kolumbijský talent

Liverpool poslal do na zkušenou do Boleslavi zatím nevybroušený kolumbijský talent

Tabulkově třetí Mladá Boleslav si půjčila hráče od úřadujícího šampiona Ligy mistrů. Z Liverpoolu dorazil do města automobilů devatenáctiletý Kolumbijec Anderson Arroyo Córdoba.

Defenzivně laděný borec je součástí liverpoolských Reds od roku 2018, s tím, že následně získával své první evropské zkušenosti v rezervě španělské Mallorky a v belgickém Gentu.

Další kapitolou je pro něj česká liga. "Do Mladé Boleslavi se velmi těším, budu chtít dokázat, že umím hrát fotbal, a hlavně chci pomáhat týmu získávat body. Cítím se nyní velmi dobře a těším se, až se zapojím do přípravy i zápasů," uvedl na webu fkmb.cz nový svěřenec kouče Jozefa Webera.

Byť bylo hostování administrativně vyřízeno již v letním okně, perspektivní mladík se na novou adresu přesunul až po doléčení zranění a absolvování kompletní regenrace v podmínkách mateřského klubu sídlícího u řeky Mersey na Anfield Road.

Vše zařídila agentura Sport Invest. "Na anglickém trhu jsme díky naší londýnské pobočce dlouhodobě aktivní a bylo nám ctí zprostředkovat také hostování mladého kolumbijského fotbalisty v Mladé Boleslavi. Anderson Arroyo je velmi talentovaným hráčem, kterého v osmnácti letech z mnoha zájemců získal právě Liverpool. Skvěle odehrál světový šampionát do 20 let, ze kterého si však také přivezl drobné zranění. Z toho důvodu chyběl v přípravě liverpoolského prvního týmu a řešilo se jeho hostování s cílem získávání dalších cenných zápasových zkušeností. Česká liga nabízí kvalitní soutěž s mnoha náročnými zápasy, Mladá Boleslav navíc má tradičně ambice atakovat přední příčky tabulky. Dlouhodobě řešíme a plánujeme fotbalový rozvoj našich talentů v čele s Matějem Kovářem, Víťou Jarošem nebo Honzou Žambůrkem, kteří se prosazují v Anglii. Teď je ta cesta opačná a věřím, že se také Anderson Arroyo prosadí v Mladé Boleslavi. Jeho úspěšné angažmá by následně českou fotbalovou cestu mohlo otevřít také dalším talentům z anglických klubů," zaznělo z úst Viktora Koláře, jehož názor publikovaly stránky fkmb.cz.

Další ligové kolo hrají Mešanovič, Komličenko, Matějovský a spol. v sobotu večer na Slavii. Že by ostrá premiéra hned na půdě lídra a úřadujícího šampiona?