Je to hráč pro evropský fotbal, říká o Hovorkovi Trpišovský. Proč ho však nechce vynášet do nebes?

Je to hráč pro evropský fotbal, říká o Hovorkovi Trpišovský. Proč ho však nechce vynášet do nebes?

Když přicházel šestadvacetiletý stoper David Hovorka do Slavie, sešívaní fanoušci z toho moc nadšení nebyli. V posledních týdnech si je však sparťanský odchovanec s minulostí ve Viktorii Žižkov či Slovanu Liberec definitivně získal na svou stranu.

Jeho šéf Jindřich Trpišovský, který ho vede již na třetí adrese, o něm nepochyboval nikdy. "Znám ho z Viktorie, z Liberce, ze Slavie. Věděli jsme, pro koho jdeme a co nám může přinést. Hrál s Kúdelou, Součkem, Coufalem, Kolářem. Sedí mu to a pomáhá mu styl, kterým hrajeme," pronesl muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálního lídra Fortuna:ligy.

V ročníku 2019/2010 je zatím na deseti soutěžních startech - sedm si jich připsal v lize, tři v evropských pohárech. "Musí si lidi postupně získávat. Ale jsem rád, že se v tom už každý nerýpe. Loni tu přes Míšu Ngadeua padly dva góly a nikdo to neřešil, protože to byl Míša. David Hovorka pak prohrál jeden souboj ve Zlíně a říkalo se, že nemůže hrát", pokračoval v obhajově svého defenzivního specialisty šéf Hušbauera, Škody, Koláře a spol.

A v chvalozpěvěch neměl problém ani přitvrdit, s tím, že se podle jeho slov klidně může v dohledné době vydat po stopách svých předchůdců Deliho a Ngadeua do zahraničí. "Je to hráč pro evropský fotbal. Jsem spokojený, jak za nás hraje. Svým způsobem jsme to očekávali. Podívejte se do historie, jaké útočníky uhlídal včetně Batshuayiho nebo Lukaka. Vždycky patřil k nejlepším hráčům týmu a ptali se na něj trenéři soupeřů. Ať to byl PAOK, nebo Fiorentina. Důležité je, že hraje počtvrté Evropu," připomněl třiačtyřicetiletý odborník jeho zkušenosti.

Zároveň by ho však nechtěl přechválit. Protože i on je pouze člověk, který tu a tam vyrobí chybu. "Nebudu ho vynášet do nebes, taky jsem si s ním zažil. Třeba na Dukle přišel o míč a soupeř běžel sám na branku," uzavřel blízký spolupracovník sportovního ředitele Jana Nezmara, který už stojí v čele realizačního týmu jednadvacet měsíců.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.