Kdy v Evropě odstartuje třetí pohárová soutěž a jakým systémem se bude hrát?

Kdy v Evropě odstartuje třetí pohárová soutěž a jakým systémem se bude hrát?

Soudobá branže zná aktuálně pouze Ligu mistrů, Evropskou ligu, s tím, že se na ony soutěže následně napojují i MS klubů či evropský Superpohár.

Od roku 2021 se však bude hrát na Starém kontinentu ještě třetí dlouhodobá soutěž, která ponese jméno Evropská konferenční liga.

Dotyčný nápad byl vedením UEFA oznámen již loni v prosinci, s tím, že konkrétnější podrobnosti na povrch vyplavaly až v září 2019.

Evropská fotbalová unie počítá s tím, že připravované soutěže zúčastní 32 týmů, které budou rozděleny do osmi skupin po čtyřech účastnících.

Vítězové půjdou přímo do osmifinálového pavouku a celky na druhé a třetí pozici sehrají předkolo play-off. Vítěz finálového klání si poté zajistí přímý postup do následujícího ročníku Evropské ligy, což je jasné znamení, že z hlediska hierarchie půjde až o třetí nejdůležitější soutěž.

Stejně jako u EL bude hracím dnem nového kolotoče čtvrtek. Celkem pak půjde o dalších 141 pohárových klání navíc. I díky této skutečnosti budou mít jistotu účasti v pohárech kluby ze 34 zemí. Doposud je to jen 26 států...