Sivok: Někdy platíme nováčkovskou daň, ale trenéři s námi tvrdě pracují a teď se to trochu dává do kupy

Sivok: Někdy platíme nováčkovskou daň, ale trenéři s námi tvrdě pracují a teď se to trochu dává do kupy

Tomáš Sivok má za sebou druhé soutěžní utkání za Dynamo. Po duelu s Baníkem, po kterém přišel kvůli dvěma žlutým kartám za řeči trest a následná absence s Viktorí Plzeň, pomohl jihočeské družině k hladkému postupu do osmifinále MOL Cupu na půdě třetiligového Vltavínu, který trénuje vicemistr Evropy z roku 1996 Martin Frýdek.

"Jsem rád, že jsem zpátky. Počítá se i postup, tyhle zápasy s týmy z nižší soutěže jsou vždycky ošidné," pronesl portálem iSport.cz citovaný ve středu skórující stoper, který si připsal gól za český tým po více než deseti letech...

"Byl to takový gól ze zkušenosti. Jestli za něj budu něco platit do týmové kasy? Asi ne, já už všechno zaplatil. Ale pokud si kluci o něco řeknou, nebudu s tím mít problém," usmíval se velezkušený střední obránce, jehož vyjádření nabídl Deník Sport.

Jak náročný pro něj byl střet se soupeřem jiné úrovně? "Tady v těch zápasech nemáte co získat, můžete jen ztratit, takže tohle vítězství je moc důležité. Sám jste viděl, v jakém stavu bylo hřiště. Prý tu měli snad nějakou plíseň...Tak špatné jsem to nečekal. A bylo pro nás lepší, že Martin Frýdek starší chce s Vltavínem taky hrát fotbal, takže jsme se jen nebouchali," doplnil ve Sportu bývalý obránce Udinese, Besiktase či Bursasporu.

Nyní se musí v tabulce patnáctý nováček rychle přeorientovat na nejvyšší soutěž. V pondělí ho čeká výjezd na hřiště desátého Liberce, který doma minulý měsíc přehrál Spartu. "Pro nás je v lize každý soupeř těžký a někdy platíme nováčkovskou daň. Ale trenéři s námi tvrdě pracují a teď se to trochu dává do kupy. Doufám, že nějaké body do zimy uhrajeme a na jaře třeba budeme ještě lepší," uzavřel ve Sportu kolega Delarge, Ledeckého, Rabušice či Schanze.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.