Mešanovič: Při fazoně Slavie je troufalé říct, že jedeme do Prahy vyhrát, ale nebudeme se bát

Mešanovič: Při fazoně Slavie je troufalé říct, že jedeme do Prahy vyhrát, ale nebudeme se bát

Zkušeného boleslavského útočníka Murise Mešanoviče, který je aktuálně nejproduktivnějším hráčem české ligy, čeká sobotní vystoupení v Edenu, tedy na místě, kde to velmi dobře zná a kde dosáhl dvou domácích titulů.

"Hrát v Edenu proti Slavii... Upřímně, bude to pro mě hodně zvláštní. Znám spoustu kluků, píšu si také s lidmi z realizačního týmu i z vedení. Sám jsem zvědavý, jak zápas zvládnu. Doufám, že se dokážu maximálně zkoncentrovat. Všichni vědí, jaký jsem, že pokaždé na hřišti nechám všechno. Bude to tak i v Edenu," ubezpečil v interview pro sport.cz současný svěřenec Jozefa Webera.

Protože se do města automobilů odebral až v letošním roce, u vzestupu slavného vršovického "S", které posílil v létě 2016, byl osoboně. "Za celou dobu, co jsem ve Slavii byl, rychle stoupala. Spousta věcí se měnila, všechno šlo nahoru takovým způsobem, že člověk jenom zíral. Přicházeli noví hráči, lidé ve vedení situaci dobře ukočírovali. Když se podíváte na hřiště, je patrné, že tam všechno perfektně funguje. Stejně jako celý klub," chválil nejbližšího protivníka kolega Buchy, Pudila, Matějovského a spol., jehož slova vyšla na sport.cz.

Titul obhajující slávisté se vyhřívají na čele také nyní. Jsou jinde, než zbytek peletonu? "Způsobem hry a vším, co trenér Trpišovský po hráčích vyžaduje, je krok před ostatními. Dávky, které kouč ordinuje, jsou obrovské. Když přeběháte i Inter Milán o deset kilometrů... Neskutečné. Kluci tréninkovou dřinu fantasticky prodávají," nekončil s komplimenty devětadvacetiletý rodák ze Sarajeva, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Ani Boleslav však není úplně marná - v tabulce jí patří třetí místo a předem poražená by na Sinobo Stadium cestovat neměla a to vše i přesto, že bude absentovat nejlepší ligový kanonýr Komličenko. "Dlouho jsem si s nikým takhle nerozuměl jako s Nikolajem. Nejsme sobci, právě to nám pomáhá. Dokážeme si přihrát, pokud je ten druhý v lepší pozici. I proto se nám daří, soupeři se musejí připravit na oba dva. Což je pro ně daleko těžší. Když vidím, v jaké fazoně Slavia je, bylo by troufalé říct, že pojedeme do Prahy vyhrát. Ale nebudeme se bát. Je škoda, že kvůli kartám bude chybět Nikolaj Komličenko, mohli jsme spolu Slavii potrápit. I tak ale budeme chtít zápas proti favoritovi zvládnout," uzavřel stránkami sport.cz citovaný Mešanovič, jenž v minulosti prošel také Jabloncem, Dunajskou Stredou či Jihlavou.