Kopecký odnesl poslední příčku Opavy vyhazovem, kdo se dočasně ujal slezského týmu?

Kopecký odnesl poslední příčku Opavy vyhazovem, kdo se dočasně ujal slezského týmu?

Ivan Kopecký už není hlavní trenérem Opavy. Představenstvo a sportovní úsek Slezského FC ho kvůli neuspokojivým výsledkům z posledních kol odvolalo z funkce.

Devětačtyřicetiletý kouč dorazil do opavského prostředí loni v září, když na vlastn žádost končil v klubu Roman Skuhravý, jenž se následně přesunul do Dukly.

Dnes již bývalý nadřízený Manzii, Dediče, Jursy a spol. pomohl Opavě k záchraně, aniž by muselo jít mužstvo okolo Pavla Zavadila do baráže. Špatný start neměl ani do letošní sezony, jenže z posledních osmi ligových kol však Opava vytěžila jen dva body za dva remízové výsledky a vedení se tak rozhodlo ke změně.

"Představenstvo a vedení klubu děkuje Ivanu Kopeckému za odvedené služby, výraznou pomoc při záchraně nejvyšší soutěže v uplynulé sezoně a přeje mu hodně zdaru a štěstí v další trenérské kariéře," zaznělo na stránkách sfc.cz.

Tým, který má společně s Příbramí nejhorší defenzivní čísla z celého prvoligového peletonu, nyní dočasně povedou sportovní manažer Alois Grussmann a nynější asistent Josef Dvorník.

Vedení šestnáctého celku tabulky však intenzivně pracuje na příchodu nového trenéra, jenž by se ujal kormidla po nedělním výjezdu do Karviné.