Obrana posledního Varnsdorfu je strašidelná, trenér přesto tvrdí: Nemusíme bláznit a ani neblázníme

Obrana posledního Varnsdorfu je strašidelná, trenér přesto tvrdí: Nemusíme bláznit a ani neblázníme

Varnsdorf, jenž se tento týden poroučel na úkor zlínských Ševců z domácího poháru po těsné prohře 1:2, zatím ve druhé nejvyšší soutěži jednoznačně tápe, o čemž svědčí průběžná poslední pozice.

Nefunguje hlavně obrana. Zatímco v minulém ročníku inkasoval severočeský celek za 30 zápasů pouze 26 branek, během úvodních devíti duelů nového ročníku už musela brankářská jednička Miroslav Samoel lovit míč ze sítě hned sedmadvacetkrát, což činí průměr tři góly na zápas.

"27 gólů je strašidelných, ale je to o zkušenosti. Kdybych odečetl osmičku z Hradce Králové, což nejde, pohybujeme se někde v intencích ostatních celků horší poloviny tabulky. Kluci chtějí pracovat, snaží se, mají velký prostor se zlepšovat. Ale my nemáme moc času, to je nevýhoda," pronesl na stránkách idnes.cz hlavní trenér David Oulehla

Ten, jenž sedí na varnsdorfské lavičce od loňského léta, nyní čelí pětizápasové šňůře proher, kterou by rád přerušil již v sobotu na hřišti nováčka ze Slavoje Vyšehrad, který dostal ve středu osmičku se Slavií.

"Máme slušný tým, ale máme to mlaďoučký, sráží nás, že zápasy těsně prohráváme. Některé výkony v soutěži byly dobré, některé horší. V tomhle duchu to jede," krčil rameny na serveru idnes.cz šéf Heppnera, Bláhy, Kubisty, Micovčáka či Rudnytskyyho.

Do budoucna je však optimistou. "Vyskakují nám chyby, které nás opakovaně sráží. Vedli jsme s Chrudimí, přišlo vyloučení. V Prostějově dvě červené karty, pak kiksy a dva góly ze standardky. Ono se to nabaluje, jednou to je jeden hráč, pak druhý, třetí. Musíme sestavu zkonsolidovat a myslím, že se tomu blížíme," doplnil Oulehla, jehož slova vyšla na idnes.cz.

To vše i přes nesporný tlak, který přichází ruku v ruce s herní a výsledkovou krizí. "Kdo chce fotbal dělat, musí tlak brát. Pan Gabriel je zkušený funkcionář a ví, že některé věci potřebují čas. Jsme rádi, že máme klid na práci, jsme rodinný klub, dělá se to v pěti šesti lidech. Ale ten vnitřní tlak, co si člověk vytváří sám na sebe, tam je vždycky. A kvůli tomu jsou pro hráče mistráky těžké. Nejsme v situaci, že bychom museli bláznit. Ani neblázníme. Teď je důležité najít ten ideál. Po super zápase s Jihlavou jsme si říkali, že to je možná ono. Pak to nebylo ono na Žižkově, doma s Ústím, v Prostějově ani s Pardubicemi, teď se Zlínem ano. Když to udržíme tři čtyři kola po sobě, body by měly přijít. Zatím nám to pořád o kousíček uniká," uzavřel idnes.cz citovaný stratég ze stadionu v Kotlině.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.