Brankáři s nejvíce úspěšnými zákroky? Dva chytají Premier League, jeden působí v bundeslize

Brankáři s nejvíce úspěšnými zákroky? Dva chytají Premier League, jeden působí v bundeslize

Pokud jde o nejlepších 5 ligových soutěží Starého kontinentu, které vypukly před pár týdny, na čele brankářských statistik s největším počtem nasbíraných úspěšných zákroků se vyhřívá zástupce bundesligy, v níž je odehráno pět kol.

Čtyřiadvacetiletý Američan Zack Steffen si v barvách třinácté Fortuny Düsseldorf připsal již třiatřicet úspěšných zákroků, což je na 450 minut čistého času docela dost.

Zámořský konkurent Rensinga, Wolfa, Wiesnera i Kastenmeiera, jenž dříve hrál za béčko Freiburgu a před návratem do Německa hrál MLS za Columbus Crew, obdržel k tomuto datu devět branek.

Londýnští Kanonýři inkasovali v prvních šesti ligových duelech nové sezony 10 branek, což je ze špičky jasně nejvíce. A to ještě sedmadvacetiletý německý reprezentant Bernd Leno, jemuž aktuálně na Emirates Stadium konkuruejí Angličan Macey a Argentinec Martínez, dalších 29 pokusů soupeřů zneškodnil.

Jiný anglický celek Norwich, který je právě teď šestnáctý, pomáhá držet nad vodou jednatřicetiletý Nizozemec Tim Krul, jenž dříve působil například v Alkmaaru, Brightonu, Newcastlu či Falkirku.

Během 540 minut čistého času už lovil Krul míč ze sítě hned čtrnáctkrát, což je druhá nejhorší bilance z celé ostrovní ligy. I tak však zkušená jednička z Carrow Road pro více než 27 tisíc diváků lapila dalších 27 pokusů, což jí v žebříčku stačí na třetí místo.

TOP 3 brankáři z TOP 5 evropských lig s nejvíce úspěšnými zákroky:

Z. Steffen - 33 (Fortuna Duesseldorf)
B. Leno - 29 (Arsenal)
T. Krul - 27 (Norwich)