Alisson znovu chybí, Klopp ale fanoušky Reds potěšil

Alisson znovu chybí, Klopp ale fanoušky Reds potěšil

Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp na tiskové konferenci před utkáním se Sheffieldem United chválil španělského gólmana Adriána, přiznal ale, že Alisson Becker se výrazně přiblížil návratu. 

Šestadvacetiletý Alisson Becker byl v pondělí jmenován nejlepším gólmanem podle FIFA a nyní se přiblížil k návratu na fotbalové trávníky.

Jednička Liverpoolu scházela týmu od prvního utkání proti Norwichi, ve kterém si Alisson poranil lýtko. Jürgen Klopp nyní potvrdil, že mimo hru bude Brazilec i v sobotním duelu na hřišti Sheffieldu United.

Na tiskové konferenci nicméně prohlásil, že stav Alissona je velmi dobrý a již do konce týdne by mohl začít s plným tréninkovým nasazením. "Alisson je na dobré cestě. Včera s námi nebyl, ale s trenéry gólmanů trénoval po celou dobu. Je blíže a blíže k návratu," odpovídal Klopp na otázky novinářů.

"Musíme si ale samozřejmě promluvit s lékaři. Vypadá, že je fit, ale závěrečný verdikt bude až poté, co se zeptáme doktorů, jak to přesně je. Nebojuje o zítřek, hrát nebude. Ale vypadá to, že bude moci s týmem naplno trénovat třeba už od neděle. Nevíme to na 100 procent, ale je to opravdu blízko," těší německého manažera.

Ten ale zároveň nezapomněl vychválit Španěla Adriána, jenž se stal po zranění Alissona dočasnou jedničkou Reds. "Hodně nám to usnadnil. Adrián odvedl a dělá skvělou práci. Díky tomu je vše jednodušší, to stoprocentně. Každopádně u zranění Alissona je důležité, abychom na to nespěchali. V takové pozici neexistuje jiná možnost. Neradi riskujeme. Uvidíme, až bude připraven. Adrián je nyní naše jednička a vede si opravdu dobře," uzavřel páteční tiskovou konferenci Jürgen Klopp.