Boleslav v nastavení zahodila penaltu a v Edenu zase padla, Baník díky famóznímu úvodu zničil Příbram

Jablonec vydoloval díky trefě Jana Matouška tři body na půdě Zlína a venku vyhráli poprvé od února a po dlouhých 12 zápasech. Díky tomu se posunuli na třetí místo tabulky. Olomouc hrála proti Slovácku půl hodinovou přesilovku, během které se dostala do vedení, ale nakonec brala jen bod. Slavia potvrdila, že se jí proti Mladé Boleslavi daří, byť za výhru 1:0 musela být hodně ráda. V nastaveném čase totiž Mešanovič svůj kop ze značky pokutového kopu nasměroval vysoko nad. V pondělních dohrávkách naplno bodoval Liberec a již na páté místo ligové tabulky se posouvá Baník.

Zlín potvrdil, že zrovna nemá formu, když prohrál počtvrté z posledních pěti kol. Na třinácté pozici má jen dvoubodový náskok na poslední příčku. Přitom v minulých letech se podzimní části sezony Zlínu pravidelně dařily. Letos je to ale bída.

Ševci chvílemi až házenkářským způsobem obléhali branku Severočechů, ale k ohrožení gólmana Hrubého se prakticky nedostali. Až v 73. minutě mohl Poznar vyrovnat, ale chyběl mu krok. O chvíli později skončil jeho tečovaný pokus těsně vedle.

Slovácko šlo na Andrově stadionu do vedení ve 25. minutě po trefě Šašinky, ale krátce po změně stran vyrovnal Nešpor. Od 63. minuty hráli domácí po vyloučení Šimka přesilovou hru, kterou využil Falta deset minut před koncem, ale v závěru vyrovnal Zajíc. Sigma tak bodovala popáté v řadě, naopak Slovácko v pěti posledních zápasech ani jednou nevyhrálo.

V ofenzivní pondělní dohrávce Liberec porazil České Budějovice. Do vedení poslal domácí Baluta, během deseti minut už ale vedli hosté, kteří museli v desáté minutě střídat zraněného Rabušice. První poločas do remízového stavu poslal Potočný a ve druhé půli zařídili obrat Musa a z penalty Mara.

Fantastický úvod Baníku rozhodl o tom, že zatímco Příbram je až čtrnáctá, Baník se posunul už na pátou pozici. Již ve druhé minutě propálil hostující defenzivu Hrubý, v šesté minutě přidal druhý zásah Diop a o další tři minuty poté si míč do vlastní sítě srazil Tregler.

11. kolo první ligy:

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)

Branky: 47. Nešpor, 80. Falta - 25. Šašinka, 87. Zajíc. Rozhodčí: Berka - Moláček, Váňa. ŽK: Beneš, Zahradníček, Radoslav Látal (trenér) - Petržela, Havlík, Navrátil, Divíšek. ČK: 63. Šimko (Slovácko). Diváci: 4105.

Olomouc: Reichl - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek - Texl (46. Pilař), Houska (89. Yunis), Greššák (37. Nešpor), González, Falta - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Trmal - Šimko, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (90. Krejčí), Šašinka (67. Kalabiška), Navrátil (84. Sadílek) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:1 (0:1)

Branka: 26. Matoušek. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Melichar. ŽK: Mašek, Poznar - Holík, Hübschman, Krob, Jovovič. Diváci: 3009.

Zlín: Dostál - Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák - Matejov (60. Wágner), Mašek (90. Železník), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili - Poznar. Trenér: Csaplár.

Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič, Považanec (81. Kratochvíl), Sýkora - Matoušek (63. Kubista) - Doležal (85. Hämäläinen). Trenér: Rada.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 14. Olayinka. Rozhodčí: Marek - Caletka, Leška - Proske (video). ŽK: Hovorka, Škoda, Zelený - Matějovský, Tatajev. Diváci: 18.079.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela (46. Frydrych), Bořil - Souček - Masopust, Hušbauer, Stanciu, Olayinka (89. Zelený) - Škoda (71. Tecl). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Stejskal - Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) - Bucha (54. Ladra), Budínský, Hubínek, Matějovský, Fulnek - Mešanovič. Trenér: Weber.

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 4:2 (2:2)

Branky: 7. A. Baluta (Musa), 23. Potočný (Malinský), 54. Musa (Potočný), 70. Mara (pen.) – 15. Ledecký (Kladrubský), 16. Brandner (Mustedanagić). Rozhodčí: Rejžek – Paták, Poživil. ŽK: Hybš, Baluta, Musa, Karafiát, Fukala - Helešic, Kulhánek, Kladrubský. Diváci: 2936.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Chaluš, Mikula (C), Hybš – Karafiát, Mara – Malinský, A. Baluta (84. Beran), Potočný (77. Pešek) – Musa (75. Kuchta).

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Helešic, L. Havel, Sivok (C), Kladrubský – Schranz, Mustedanagić, Kulhánek (75. Javorek), Havelka, Brandner (62. Delarge) – Rabušic (10. Ledecký).

FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (3:0)
Branky: 2. R. Hrubý (Fleišman), 6. Diop (Smola), 9. Tregler (vla.). Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresle. ŽK: Hrubý - Tregler, Kingue, Avir. Diváci: 6250

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (77. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš).

1.FK Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Ma. Zeman (80. Alves), Jan Rezek (C), Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé).