Rada: Tohle jsme už potřebovali, přesto musíme přidat

Rada: Tohle jsme už potřebovali, přesto musíme přidat

Poprvé od února se Jablonec může radovat ze tří bodů ze hřiště soupeře. V sobotu večer dokázal vyhrát ve Zlíně 1:0 a v tabulce se posunul na třetí příčku. Hlavně proto byl po utkání hostující kouč Petr Rada spokojený.

"Vstoupili jsme do zápasu dobře. Byli jsme aktivní, dostali jsme se do vedení trochu šťastnou brankou s tečí. To nás malinko uklidnilo,“ liboval si mezi novináři zkušený kouč.

„Do druhé půle jsem hráče upozorňoval, že domácí půjdou za obratem a do hry šli postupně vysocí hráči. My jsme minule ztratili dva body s Olomoucí a já jsem hráčům říkal, že si ty body tady chceme vzít zpátky. Hráči to odmakali, ale musíme přidat větší fotbalovost,“ našel i přes tři body na výkonu svých svěřenců negativa.

Severočeši se triumfu venku dočkali poprvé od února a po dvanácti zápasech. „Vítězství venku už jsme potřebovali, i když máme tři body i s trochou štěstí. Domácí hráli dobře, hlavně v posledních 20 minutách nás hodně zatlačili. Byli jsme až moc zatáhnutí. Uhráli jsme to někdy i s trochou štěstí, ale tři body jsou pro mě rozhodující,“ uzavřel Rada.

A co jeho protějšek Josef Csaplár? "Jsem smutný a zklamaný, ani ne zase tak naštvaný. Mrzí mě za lidi a za fanoušky, že takové utkání nedokážeme dovést do bodového zisku. Zápasu by určitě slušel nějaký ten bod. Nám se to dnes bohužel nepovedlo, protože jsme neměli kvalitu v pokutovém území. Přitom šance jsme tam měli. Musíme dál pracovat, já ve svém mužstvu vidím stále dobře položený základ,“ prozradil.