Trpišovský: Zase jsme neproměnili šance, náš výkon šel kvalitou i přesností dolů

Trpišovský: Zase jsme neproměnili šance, náš výkon šel kvalitou i přesností dolů

Slavia vyhrála další zápas. V Edenu si v rámci 11. ligového kola poradila s Mladou Boleslaví a před domácím duelem s Dortmundem v Lize mistrů se udržela na vítězné vlně. Jedinou branku utkání vstřelil Peter Olayinka. V nastavení sešívaní přežili i pokutový kop, který Muris Mešanovič poslal nad. Jak viděl duel kouč červenobílých Jindřich Trpišovský?

"Ve finále to bylo tak, že se do poslední vteřiny o něco hrálo, což je škoda vzhledem k našemu výkonu v prvním poločase. Chyběl tomu rozdílový gól na 2:0. Začali jsme dobře, tak, jak jsme chtěli, měli jsme šance a brzy šli do vedení. Pak jsme v tom pokračovali, ale bohužel v šancích nebo v nadějných možnostech jsme nevolili dobré řešení,“ řekl po utkání mezi novináři Trpšiovský.

„Boleslav se postupem času dostala do hry a podala velice dobrý výkon. Měla několik nepříjemných situací u nás ve vápně. To samé pokračovalo ve druhém poločase, kdy jsme některé nadějné příležitosti hlavně po zpětných přihrávkách buď dali vedle, nebo jsme trefili prvního hráče, takže hostující brankář neměl ani zákrok. Boleslav pak byla živější v pohybu a svým kvalitním výkonem si po právu nárokovala to, že může vyrovnat,“ pokračoval trenér.

A skutečně hosté sahali po bodu. Hlavně v nastavení, ale pokutový kop Muris Mešanovič poslal nad slávistickou branku.

„Zápas byl nahoru dolů. Měli jsme spoustu brejkových situací, které jsme nevyřešili dobře a nepřidali druhý gól. I kvůli tomu se hrálo do konce nastavení. Pak byla penalta, kterou naštěstí neproměnili. Jako s Olomoucí, když nepřidáte druhý gól, může přijít taková situace. Náš výkon šel postupem času s přesností a kvalitou dolů. Mladá Boleslav hrála skvěle a tím ten zápas byl zajímavý až do konce,“ uzavřel kouč SKS.