Jílek: Kdyby tabulka odrážela reálnou kvalitu, znamenalo by to, že by byla Plzeň dvojnásobně lepší tým a to jsem neviděl

Jílek: Kdyby tabulka odrážela reálnou kvalitu, znamenalo by to, že by byla Plzeň dvojnásobně lepší tým a to jsem neviděl
OBSAHUJE OHLASY

Sparta, které patří v tabulce až velmi nelichotivá osmá příčka, na plzeňské půdě podle kouče Václava Jílka neodehrála špatný zápas. O tom, že v Doosan aréně nebude bodovat, ostatně rozhodla jedna fatální chyba stopera Davida Lischky, který už něco takového provedl v rámci Evropské ligy také v Jablonci.

Rozhodlo o výsledku jeho chyba, nebo neproduktivní ofenzivní hráči? "Oba dva faktory. Nicméně chyba Lishky byla citelná a změnil se obraz hry. Plzeň se zatáhla, hrála z hlubšího bloku a nebylo tolik volného prostoru. Náběhů jsme měli dost, ale scházela nám kvalita. Hlavně v prvním poločase. To byla škoda. Nicméně si nemyslím, že bychom odehráli špatné utkání," pronesl exolomoucký kormidelník.

Jak se mu líbil Lischkův výkon, jenž si v barvách letenského "S" připsal teprve třetí ligový start? "Z celkového pohledu pracovala obranná čtveřice velmi dobře. O to větší škoda, že takováto chyba rozhodla. Házet všechno na Davida se ale nedá. David má přínos pro mužstvo, odehrál dobré utkání, ale byl u zásadní chyby, která rozhodla," uvedl na adresu dvaadvacetiletého středního obránce sparťanský šéf.

Slavné "S" je aktuálně na skóre 18:18. Jsou i slabší útoky, ale vyloženě gólový útočník mu chybí. "Neřeknu nic nového. Je to týmový sport a útočník si sám situace nepřipraví. Libor Kozák měl možná dvě až tři situace, které mohl vyřešit líp, ale šancí tolik neměl. Servis ale měl být také lepší," pokáral záložníky Jílek, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

A co říká na sedmnáctiletého teenagera Adama Hložka, který už není vidět tak, jako během svých prvních startů? "Vysvětlení je jednoduché. Hložek naskočil do ligy v šestnácti letech. Hráč v první fázi využije, že ho soupeři neznají a také své energie. Týmy už se na něj ale připravují. Je to pořád teprve sedmnáctiletý hráč, který hraje většinu zápasů Sparty a také jednadvacítku. Je nesmysl, abychom od něj očekávali, že bude v každém utkání klíčovým hráčem. Moje zkušenost je, že u mladých hráčů je potřeba, aby si jejich výkonnost prošla určitou křivkou nekvality. My vnímáme, že Adamova výkonnost není taková, jak si nastavil laťku. Nehledal bych ale za tím nic. Hráč je dobře připraven, dobře trénuje. Je to otázka pozvolnosti vývoje, aby se zase vrátil na očekávanou kvalitu," dodal Jílek, jenž na druhou stranu pochválil Michala Trávníka. "Sehrál nejlepší a celé utkání. Splnil to, co od něj čekáme, ale jeho přínos pro mužstvo může být ještě vyšší."

Je nynější ztráta na špičku odrazem horší kvality kádru? "Kdyby to byl reálný odraz, znamená to, že by byla Plzeň dvojnásobně lepší tým a to jsem tentokrát na hřišti neviděl. Utkání vyrovnaných týmů rozhodují individuální chyby a bohužel jsme je udělali v obou utkáních my. Mužstvo pracuje dobře. Očekávané výsledky nejsou. Nedá se říct, že by mužstvo pracovalo špatně. Snaha tam je. Odehráli jsme vyrovnané utkání, které mělo skončit remízou," uzavřel muž zodpovědný za výkony a výsledky nejslavnější tuzemské značky.